Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Premiera już 16 listopada!

Już jesienią na ekranach kin będziemy mogli zobaczyć najnowszy film, którego akcja ma miejsce w magicznym świecie, wykreowanym przez J.K. Rowling. 16 listopada swoją polską premierę będzie miała produkcja Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindelwalda, do którego scenariusz autorka Harrego Pottera napisała osobiście.

Jaką historię poznamy w  filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda?

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Premiera już 16 listopada!

Plakat filmu; źródło: Filmweb

Sama akcja filmu rozpoczyna się 1927 r. i jest kontynuacją wydarzeń z poprzedniej części: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, w którym Newt demaskuje czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda.

Grindelwald, w którego wciela się Johny Deep, ucieka i nadal chce, żeby cały świat uznał wyższość czarodziejów nad innymi istotami, w tym mugolami. Wokół siebie zbiera innych zwolenników tej teorii.

Trzeba go powstrzymać, a może to zrobić tylko młody Albus Dumbledore (w tej roli – znakomity Jude Law), który kiedyś przyjaźnił się z czarnoksiężnikiem. Dumbledore prosi o pomoc swojego byłego ucznia, Newta Scamandera.

Świat czarodziejów z dnia na dzień staje się coraz bardziej podzielony. Losy bohaterów, których znamy z poprzedniej części filmu: Newta, Tiny, Queenie i Jacoba, ponownie się splotą. Wspólnie będą musieli przeciwstawić się zagrożeniu.

Film wyreżyserował David Yates, twórca poprzedniej części Fantastycznych zwierząt oraz ekranizacji książek o Harrym Potterze.

Już przebieram nogami. 🙂 Tym bardziej że prawdopodobnie, tak jak w przypadku poprzedniej części, w jakiś czas po premierze będziemy się mogli spodziewać publikacji książki z oryginalnym scenariuszem autorstwa J.K. Rowling.

31 lipca – urodziny J.K. Rowling

Czy wiecie, że dziś (31 lipca) J.K. Rowling obchodzi urodziny? Jeżeli pamiętacie, to Harry Potter też urodził się właśnie tego dnia.

Nasza ulubiona księgarnia TaniaKsiazka.pl, w ramach prezentu dla wszystkich fanów Rowling przeceniła jej książki nawet o 40%. Wszystkie szczegóły tej promocji poznacie po kliknięciu w poniższy banerek. Promocja trwa tylko do 6 sierpnia, więc śpieszcie się moi drodzy.

Książki J.K. Rowling taniej do 40% w TaniaKsiazka.pl

 

Ostatnio na Comic Connie Warner Bros zaprezentował zwiastun filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Załączam Wam go poniżej.

Czy tak jak ja jesteście fanami książek Rowling? Które lubicie najbardziej?