Baletowa ekipa - seria dla małych fanów baletu Baletowa ekipa

Jeśli masz córkę lub inną dziewczynkę w swoim otoczeniu, która na pytanie: „kim zostaniesz, jak dorośniesz?”, odpowiada: „baletnicą!”, to mam świetny pomysł na prezent dla niej. Już 11 sierpnia do księgarni trafi dwuczęściowa seria książek dla małych fanek baletu. Baletowa ekipa autorstwa Swapny Reddy to cykl do samodzielnego czytania lub w towarzystwie rodziców. Każda mała pasjonatka tiulowych spódnic tutu, wiązanych point, gładko upiętych koczków i charakterystycznych pozycji tanecznych chętnie wybierze się w czytelniczą podróż do tego zachwycającego świata.
Baletowa ekipa Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Baletowa ekipa

Baletowa ekipa to książeczki nie tylko o tańcu. Dziecko znajdzie w nich bowiem opowieść o przyjaźni, pokonywaniu trudności i relacjach z rówieśnikami. 11 sierpnia premierę będą miały jednocześnie dwie części opowiastek o małej baletnicy. Na jakie historie zatem czekamy?

 Baletowa Ekipa. Nowa uczennica. Tom 1.

W pierwszym tomie poznajemy uroczą sześciolatkę o imieniu Millie. Dziewczynka od dawna pragnęła zapisać się na balet, jednak pierwsza lekcja wcale nie wyglądała tak, jak ta z jej marzeń. Kroki okazały się trudne, a grupa, do której właśnie dołączyła nie przyjęła jej z otwartymi ramionami. Jej humor jednak dość szybko się poprawił, gdy całkiem przypadkiem natknęła się na Baletową Ekipę! Kto kryje się pod tą sympatyczna nazwą? Grupa uroczych króliczków mieszkających w szkole tańca. Czy mając u boku cudne zwierzątka, dziewczynce łatwiej będzie sięgnąć po marzenia i zostać prawdziwą baletnicą? Czy znajdzie przyjaciół w nowej grupie? I przede wszystkim – czy uda jej się utrzymać istnienie gadających króliczków w tajemnicy?

Pierwszy tom Baletowej ekipy pt. Nowa uczennica przedpremierowo możesz zamówić tutaj,

Baletowa Ekipa. Zatańczmy! Tom 2.

Druga książka opowiada o dalszych losach Millie. Gdy dziewczynka dowiedziała się, że będzie mogła wziąć udział w tanecznym przedstawieniu, natychmiast zabrała się do intensywnej pracy. Ćwiczyła w każdej wolnej chwili, jednak po jakimś czasie zaczęła w siebie wątpić. Kompletnie straciła pewność, czy będzie miała na tyle odwagi, by zatańczyć przed publicznością. Najgorzej, że jej przyjaciele z Baletowej Ekipy, puchate króliczki, nie mogły jej pomóc. Dlaczego? Przecież nikt nie wie i nie może się dowiedzieć o ich istnieniu! W drugiej części Baletowej ekipy, zatytułowanej Zatańczmy!, którą można zamówić pod tym linkiem, znajduje się odpowiedź na pytanie: Czy Millie udało się pokonać tremę?

Zobacz także: