House of Gucci - zwiastun ekranizacji. Zobacz!

Wielkie skandale i jeszcze większe pieniądze. Świat mody, sławy i luksusu, w którym rodzina – by przetrwać i zachować bogactwo – musi trzymać się razem, jak stado. A co jeśli w stadzie pojawi się drapieżnik…? Jesienią na ekrany kin wejdzie film Ridleya Scotta pt. House of Gucci – zwiastun ekranizacji możecie obejrzeć poniżej już teraz. Znajdziecie tutaj także kilka słów na temat książkowego pierwowzoru filmu, czyli biografii autorstwa Sary Gay Forden.

House of Gucci - zwiastun ekranizacji. Zobacz!

Plakat: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:The_House_of_Gucci.jpg

House of Gucci – zwiastun ekranizacji

W ekranizacji burzliwych losów rodu Gucci zobaczymy wiele hollywoodzkich sław.

W Patrizię Reggiani Martinelli wcieli się znana między innymi z zamiłowania do ekscentrycznej mody Lady Gaga. Jej byłego męża zagra natomiast Adam Driver. W rolach członków klanu Gucci zobaczymy ucharakteryzowanego niemal nie do poznania Jareda Leto, a także Ala Pacino i Jeremy’ego Ironsa.

Film wyreżyserowany przez Ridleya Scotta  pojawi się na ekranach kin już 24 listopada 2021 roku.

Zobaczcie oficjalny zwiastun House of Gucci:

Sara Gay Forden Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Książka Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Nowa produkcja MGM Pictures jest oparta na biografii autorstwa Sary Gay Forden.

Książka ta przedstawia pełną wzlotów i upadków historię trzech pokoleń gigantów świata mody. W 1993 roku luksusowa, rozpoznawalna na całym świecie marka Gucci stanęła na krawędzi bankructwa. Do kryzysowej sytuacji w znacznym stopniu przyczyniły się decyzje podejmowane przez Maurizia Gucciego, wnuka założyciela włoskiego domu mody.

W 1995 roku Maurizio został zastrzelony w drodze do biura. O zaplanowanie morderstwa posądzono wówczas Patrizię Reggiani Martinelli, jego byłą żonę, którą ostatecznie skazano na 29 lat więzienia.

Czy to właśnie jej zależało na śmierci Maurizia? Kto tak naprawdę zlecił zabójstwo?

Więcej o biografii pisaliśmy w tym poście: Dom Gucci – książka już w sprzedaży, film jesienią!

Jeśli macie ochotę zagłębić się w tę budzącą kontrowersje historię jeszcze przed premierą filmu, książkę Dom Gucci znajdziecie POD TYM LINKIEM.

Zobacz także: