Cruella w wersji aktorskiej numerem jeden polskiego box office'u Cruella

28 maja swoją premierę kinową miał film Cruella, czyli aktorska ekranizacja bajki Disneya 101 Dalmatyńczyków. Film w reżyserii Craiga Gillespiego z rewelacyjnymi kreacjami aktorskimi dwóch Emm – Stone i Thompson – oraz niesamowitymi kreacjami, w których wystąpiły wspomniane artystki, zaprojektowanymi przez Jenny Beavan, pozostaje niekwestionowanym numerem jeden polskiego box office’u. 

Cruella, a 101 dalmatyńczyków szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

zdjęcie: kadr z trailera

Cruella De Mon i jej historia

Animowaną bajkę Disneya z 1961 roku pt. 101 Dalmatyńczyków znamy chyba wszyscy. Piętnaście uroczych szczeniaczków żyje sobie beztrosko w pięknym domu ze swoimi rodzicami – Pongo i Cziką. Niestety pewnego dnia nagle znikają i nikt nie wie, co się z nimi stało i gdzie mogły się podziać. Zrozpaczeni rodzice postanawiają zrobić wszystko, by je odnaleźć. Szybko okazuje się, że ich dzieci zostały porwane razem z innymi pieskami tej samej rasy. To przerażająca Cruella De Mon złapała zwierzaczki, by zrealizować swój niecny plan – uszyć z nich wytworne futro!

Cruella Disneya, którą możemy obecnie zobaczyć w kinach, skupia się na historii samej antagonistki i jej buntowniczych początkach. Warto też nadmienić, że jednym z producentów wykonawczych filmu jest Glenn Close, która w produkcji  101 Dalmatyńczyków z 1996 i w sequelu 102 Dalmatyńczyki z 2000 roku wcieliła się w tę złą bohaterkę.

W najnowszym obrazie nawiązującym do tej historii w roli jednej z najbardziej znanych kinowych niegodziwych kobiet – legendarnej Cruelli De Mon – oglądamy wspaniałą Emmę Stone (La La Land, Służące, Birdman). Aktorka mimo swojej dziewczęcej aparycji i delikatnej urody idealnie odegrała rolę mścicielki bez skrupułów.

Zarys fabuł

Akcja rozgrywa się w Londynie w 70. latach. Estella, bowiem takie imię nosi bohaterka przed metamorfozą, jest niezwykle utalentowaną i kreatywną dziewczyną. Pragnie zostać projektantka mody i zrobić ogromną karierę dzięki swoim innowacyjnym projektom. Jej talent szybko zostaje zauważony przez legendę mody – baronową von Hellman. W tej roli doskonała Emma Thopson, zdobywczyni dwóch Oscarów za udział w Powrót do Howards End oraz Rozważna i Romantyczna.

Spotkanie dwóch kobiet rozpoczyna fascynujący bieg zdarzeń, który skutkuje tym, że sympatyczna i dobra dotąd Estelle postanowi przejść na ciemną stronę mocy. Stanie się nikczemną i okrutną Cruellą.

Historia tak zaciekawiła widzów, że do kin na film Cruella w premierowy weekend (28-30.05) przyszło aż 37,6 tysięcy osób. Tydzień później – ponad 33,1 tys. To sprawia, że produkcja ta do tej pory jest niekwestionowanym numerem jeden polskiego box office’u. Widziałeś już ten film? Jeśli nie, ostateczny wpływ na podjęcie decyzji o kupnie biletu, na pewno będzie miał zwiastun, który za chwilę obejrzysz 😉 .

***

Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka? Zatem książki i gadżety nawiązujące do bajki 101 dalmatyńczyków na pewno je ucieszą!

Zobacz także: