Strażniczka na ekranie

Czy są tu z nami fani twórczości Shannon Messenger? Obstawiam, że to jednak pytanie nieco retoryczne. Ponieważ twórczość amerykańskiej pisarki cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. A serca czytelników podbiła ona przede wszystkim fantastyczną serią pt. Zaginione Miasta. To właśnie dla fanów jej powieści mam dziś doskonałą wiadomość. Strażniczka na ekranie pojawi się na zlecenie Disneya, a w związku z tym powody do zadowolenia mają też wielbiciele filmowych produkcji w młodzieżowym duchu.

Strażniczka na ekranie

Strażniczka na ekranie – co wiemy o produkcji?

Na chwilę obecną wiemy, że funkcję reżysera oraz scenarzysty zajmie Ben Affleck, który ma już na koncie kilka udanych produkcji na tym stanowisku. Poza nim do prac nad scenariuszem przyłączy się również Kate Gritmon. Stanowiska producenta wykonawczego obejmie Madison Ainley. Prace nad produkcją są obecnie na naprawdę wczesnym etapie. Ekipa na razie szacuje koszty i załatwia sprawy organizacyjne, które pozwolą im przejść do kolejnego etapu. W związku z tym nie wiemy jeszcze, kogo widzowie będą mieli okzję zobaczyć na szklanym ekranie.

Strażniczka to opowieść o Sophie Foster, która obdarzona została niezwykłym darem – potrafi czytać ludziom w myślach. Dziewczyna jest pewna, że tę umiejętność można jakoś logicznie wytłumaczyć, choć do tej pory nie odnalazła odpowiedzi na dręczące ją pytania. Swoje umiejętności utrzymuje w tajemnicy przed innymi, aż los na jej drodze stawia Fitza. Okazuje się, że on również potrafi czytać ludziom w myślach, ale jego wiedza na ten temat jest znacznie większa.

Wkrótce wychodzi na jaw, że Ziemia nie jest prawdziwym domem Sophie. Pochodzi ona z innego wymiaru, do którego teraz musi powrócić. A kiedy w końcu zjawi się w Zaginionych Miastach, będzie to początkiem nieszczęśliwych wydarzeń. Dlaczego ktoś ukrył ją między ludźmi? I dlaczego interesują się nią niezwykle potężne istoty?

W Polsce do tej pory pojawiły się trzy tomy z serii Zaginione Miasta. Jestem ciekawa, czy mieliście okazję je przeczytać. Dajcie znać!