Ciekawostki o książkach

Chodź ze mną – Łukasz Orbitowski skończył pisać nową powieść

Chodź ze mną - Łukasz Orbitowski skończył pisać nową powieść

Gdynia, kosmici, stomatologia, PRL i miłość – co łączy tę dość egzotyczną mieszankę w spójną całość? Odpowiedź brzmi: Chodź ze mną – Łukasz Orbitowski niedawno zakończył pracę nad pierwszą wersją książki o tym właśnie tytule. Powieść ma zostać wydana na jesień 2021 roku, ale już teraz znamy trochę szczegółów dotyczących fabuły i bohaterów. Więcej informacji znajdziecie poniżej.

Chodź ze mną - Łukasz Orbitowski skończył pisać nową powieść

Chodź ze mną – Łukasz Orbitowski skończył pisać nową powieść

Informacje o tym, że Łukasz Orbitowski pisze nową książkę, dotarły do zainteresowanych już w zeszłym roku. Niedawno pisarz ogłosił na swoich profilach w mediach społecznościowych koniec pierwszego etapu prac nad powieścią:

Od dawna wiem, że ukończenie pisania książki nie oznacza żadnego końca. Zaczyna się następny etap prac, czyli czytanie, kreślenie, dopisywanie na rzecz drugiej wersji książki, potem następuje redakcja, korekta i tak dalej. Ta chwila w której piszę ostatnie zdanie nic nie znaczy, a poczucie ulgi jest głęboko fałszywe. Może dodam jeszcze, że namęczyłem się jak nigdy. „Chodź ze mną” w wersji surowej jest gotowe. Przeleciałem przez kosmos, dotarłem do brzegu. Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną.

Od dawna wiem, że ukończenie pisania książki nie oznacza żadnego końca. Zaczyna się następny etap prac, czyli czytanie,…

Opublikowany przez Łukasz Orbitowski Sobota, 15 maja 2021

Chodź ze mną – Gdynia, UFO i miłość

Akcja Chodź ze mną toczy się przede wszystkim w Gdyni, w roku 1959 roku. Fabułę powieści autor oparł na prawdziwych wydarzeniach.

Główny wątek to miłość polskiej studentki stomatologii i kapitana sowieckiego krążownika, którzy postanawiają uciec z Polski Ludowej i popłynąć motorówką do Szwecji. Orbitowski luźno zainspirował się autentyczną historią kapitana Artamonowa i Ewy Góry.

Obok tej opowieści w książce pojawia się także zdarzenie, o którym ponad pół wieku temu pisał Dziennik Bałtycki, a którego echa dotarły aż do japońskiej telewizji. 21 stycznia 1959 roku na gdyńskim niebie miał pojawić się tajemniczy, świecący kulisty przedmiot, który wpadł do basenu portowego. Do dziś wydarzenie to pozostaje niewyjaśnione. Krążą teorie, według których zagadkowy obiekt miał być odłamkiem meteoru, satelitą, UFO, pociskiem rakietowym a nawet… stworzoną przez nazistów bronią jądrową.

***

Chodź ze mną ma trafić na półki księgarń jesienią 2021 roku. Powieść ukaże się nakładem Wydawnictwa Świat Książki.

Książki Łukasza Orbitowskiego znajdziecie W TYM MIEJSCU >>

 

Zobacz także: