Nowa książka Łukasza Orbitowskiego - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka Łukasza Orbitowskiego to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają wszyscy ci, którzy szukają nietuzinkowych historii, w których nieustannie coś się dzieje. Warto tutaj wspomnieć, że Orbitowski sprawdza się zarówno w literaturze fantsy, jak i powieściach grozy. Jego książki w błyskawicznym tempie stają się krajowymi hitami, zyskując status bestsellerów. Jesteście ciekawi, nad czym obecnie pracuje i kiedy możecie spodziewać się nowej publikacji? Koniecznie czytajcie dalej!

Nowa książka Łukasza Orbitowskiego - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

fot. Rafał Komorowski/ wikipedia.org

Nowa książka Łukasza Orbitowskiego – kilka słów o nowym projekcie

Najnowsza książka pisarza na tę chwilę nosi roboczy tytuł Chodź ze mną, a jej premiera przewidywana jest na 2021 rok. Akcja powieści została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Tym samym czytelnicy znajdą tu dwie historie, które wydarzyły się w 1959 roku. Pierwsza z nich opowiada o niezwykłej ucieczce z Gdyni do Szwecji radzieckiego kapitana niszczyciela Nikołaja Artamonowa i polskiej studentki stomatologii Ewy Góry.

Natomiast drugi wątek opowiada o katastrofie niezidentyfikowanego obiektu w gdyńskim porcie, zima 1959 roku. Oto co sam pisarz mówi o najnowszym projekcie dla portalu bookslips.pl:

Zawsze chciałem napisać książkę o ucieczce z Polski za czasów PRL. Wydawało mi się to czymś cholernie awanturniczym i romantycznym. A jak wiadomo, różne rzeczy się działy. Był nawet gościu, który w kominie „Batorego” usiłował do Danii dopłynąć.

A do tego dodaje:

Od lat chciałem napisać opowieść, która będzie w jakiś sposób romansowała z tematem kontaktu człowieka z cywilizacją pozaziemską. Z tym że szukałem jakiegoś sposobu, żeby to opisać tak, by czytelnik miał duże pole do oceny sytuacji, czyli: co to spadło, co naprawdę się wydarzyło? Mówiąc wprost: chciałem napisać książkę o UFO, która nie będzie książką o UFO.

O pierwszej historii Łukasz Orbitowski przeczytał w Internecie, szukając informacji o ucieczkach na Zachód z minionych lat.

Jak już wspomnieliśmy, książka pt. Chodź ze mną pojawi się najprawdopodobniej w przyszłym roku. Jak tylko dowiemy się czegoś nowego, od razu damy wam o tym znać. Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością pisarza, odsyłamy tutaj.