Na zarazę Zarazek

Na zarazę Zarazek to improwizowana powieść, której autorami są Łukasz Orbitowski oraz Szczepan Twardoch. Panowie postanowili połączyć siły i w tym trudnym czasie przymusowego siedzenia w domu, umilić czytelnikom mijające dni. W związku z tym tworzą historię pisaną na bieżąco. Codziennie, na specjalnie założonej stronie, publikują po jednej stronie opowieści. Jakiś czas temu informowaliśmy was o tym, że podobną inicjatywę podjął Wojciech Chmielarz. Jak więc widać, pisarze nie pozwalają się nam nudzić i realizują całkiem ciekawe eksperymenty literackie. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po projekcie wspomnianego duetu? Koniecznie czytajcie dalej!

Na zarazę Zarazek

Na zarazę Zarazek – kilka słów o fabule oraz link do powieści

Oto co sami twórcy sądzą na temat najnowszego przedsięwzięcia:

„Na zarazę Zarazek” to humorystyczna opowieść improwizowana na bieżąco, codziennie. Piszemy ją na zmianę. Nie ustalamy niczego z wyprzedzeniem, zaskakujemy siebie nawzajem tak samo, jak chcemy zaskakiwać i bawić czytelników, samemu również bawiąc się pisaniem. 

Głównym bohaterem powieści jest Zdzisław Zarazek. W życiu spełnia się on jako prywatny detektyw, a w pracy może liczyć na pomoc asystentki Marty. Cała historia rozpoczyna się w chwili, kiedy do gabinetu wkracza Anna Pancerny. Kobieta prosi detektywa, by jej mąż Ronald Pancerny, pozostał „nieodnaleziony” przez najbliższe dwa tygodnie.

Dalsze losy bohatera tworzone są na bieżąco, o czym wspomnieli sami pisarze. Tę nietypową powieść możecie śledzić tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim tym, którzy jak większość z nas utknęli w domu.

Bardzo nas cieszy fakt, że coraz więcej pisarzy decyduje się na taki krok. Po pierwsze to doskonała zabawa przede wszystkim dla czytelników, którzy mają okazję poznać całkiem nową historię. Po drugie, kto wie, może taka improwizowana powieść, przemieni się w pełnoprawną książkę? Tak czy inaczej, inicjatywa jest bardzo słuszna i daje sporo powodów do radości.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z książkami pisarzy, dziś jest idealny moment, by nadrobić zaległości.

Twórczość Łukasza Orbitowskiego znajdziecie tutaj.

Natomiast twórczość Szczepana Twardocha znajdziecie tutaj.