Nowa seria od Simona Becketta

Nowa seria od Simona Becketta to nie lada gratka dla wszystkich fanów twórczości pisarza. Autor podbił serca czytelników na całym świecie wciągającymi powieściami kryminalnymi. To właśnie jemu zawdzięczamy serię z Davidem Hunterem. Stworzone przez niego historie w błyskawicznym tempie zyskują status bestsellerów i stają się międzynarodowymi hitami. Każdy miłośnik gatunku miał, choć raz, do czynienia z twórczością tego autora. Teraz okazuje się, że Beckett odsuwa na chwilę Davida Huntera i zaczyna pracę nad całkiem nową serią. A my znamy szczegóły!

Nowa seria od Simona Becketta

fot. facebook.com/SimonBeckettCrime

Nowa seria od Simona Becketta – kilka słów na temat najnowszego projektu

Pierwszy tom nowej serii będzie nosił tytuł The Lost. Światowa premiera książki przewidywana jest na lipiec 2021 roku. Bohaterem został Jonah Colley, oficer służb interwencyjnych. Dziesięć lat temu mężczyźnie porwano młodego syna. W związku z tym to wydarzenie zakończyło jego karierę detektywa w policji. Poza tym prawie doprowadziło go do upadku.

Wkrótce do bohatera odzywa się jego dawny przyjaciel i prosi o pomoc. Jonah ląduje na miejscu rzezi i brutalnego ataku, z którego jako jedyny wychodzi cało. Staje się też głównym podejrzanym i zostaje zwolniony ze służby. Jednak mężczyzna nie zamierza tak tego zostawić. W związku z tym zaczyna zgłębiać sprawę. Zdobyte informacje powodują, że budzą się w nim wątpliwości na temat wszystkiego, co, jak sądził, wiedział. Ponadto zmuszają go do zakwestionowania tego, co naprawdę wydarzyło się przed laty.

Oto co sam autor napisał o najnowszym projekcie:

Po sześciu powieściach z antropologiem kryminalistycznym Davidem Hunterem poczułem, że nadszedł czas, aby stworzyć inną postać, która pozwoli mi poszerzyć zakres i zasięg moich historii. Chociaż Colley może czuć się pewniej na podłych ulicach niż w kostnicy, jest nie mniej skomplikowany niż jego poprzednik i nie mogę się już doczekać, aby dać mu równie porządny wycisk.

Jeśli tylko nowa seria od Simona Becketta pojawi się także w naszym kraju, od razu was o tym poinformujemy. Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością pisarza, odsyłamy tutaj.