Diabeł używa Instagrama to powieść autorstwa Lucy Sykes i Jo Piazza. Książka idealnie wpisuje się w najnowsze trendy panujące wśród młodzieży. Dziś mało kto wyobraża sobie życie bez Internetu i popularnych portali społecznościowych. Właściwie można rzec, że to właśnie tam toczy się drugie życie wielu osób. Jest to miejsce pracy, długich rozmów z przyjaciółmi, a nawet spotkań, które są możliwe dzięki kamerce. Fakt ten został doskonale wykorzystany w owej książce. Przekonajcie się sami, jak wielką siłą, ale i niebezpieczeństwem może okazać się cyfrowy świat w drodze do kariery zawodowej.

9788379996407

Dlaczego Diabeł używa Instagrama?

Główną bohaterką jest Imogen Tate, redaktorka naczelna magazynu „Glossy”. Zrządzeniem losu kobieta musiała udać się na półroczny urlop. Gdy po tym czasie wraca do pracy, doznaje szoku. Jej czasopismo zupełnie nie przypomina tego, którego prowadzeniem zajmowała się przed wolnym. A wszystko za sprawą Eve Morton, byłej asystentki kobiety. To ona przejęła stery podczas nieobecności Tate i wprowadziła przewrotne zmiany. Zwolniła większość starej załogi, a sekretarza redakcji zesłała do magazynu materiałów biurowych. Tradycyjne telefony odeszły do lamusa. Pod wodzą Morton w redakcji zatrudniono grono osób odpowiedzialnych za stały kontakt z Internetem poprzez telefony komórkowe. Okazuje się, że może i Imogen Tate zna prywatne numery do Alexandra Wanga czy Diane Furstenberg, lecz nie odróżnia Facebooka od Twittera. Bohaterka jest świadkiem upadku czasopisma, któremu poświęciła całe swoje życie. Ponadto odkrywa, że Eve ma zamiar zlikwidować wersję drukowaną, zamieniając „Glossy” w aplikację na telefon.

Lucy Sykes i Jo Piazza serwują czytelnikom przezabawną i błyskotliwą powieść o kreatorach stylu i ich nie najlepszych naśladowcach. Historia przepełniona jest intrygami i barwnymi charakterami, co gwarantuje ciekawą i wciągającą lekturę. Gorąco polecamy ją wszystkim, którzy szukają lekkiej i przyjemnej lektury.

Książkę Diabeł używa Instagrama znajdziecie tutaj.