Dom Gucci - książka już w sprzedaży, film jesienią! Dom Gucci

Interesuje Cię świat wielkiej mody? Podpatrujesz projekty mistrzów krawiectwa i zastygasz w zachwycie nad każdą kreatywną, wysublimowaną formą? Śledzisz nowości, które prezentują największe domy mody podczas prestiżowych pokazów, które ściągają w jedno miejsce największe sławy i gwiazdy? A może interesuje Cię to, co kryje się za kulisami, pod wieloma warstwami tkanin, w samym sercu kreacji? Jeśli chcesz poznać fascynującą historię jednego z najwspanialszych i najbardziej luksusowych domów mody, skorzystaj z zaproszenia Wydawnictwa Marginesy i odwiedź Dom Gucci
Dom Gucci Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Książka autorstwa Sary Gay Forden pt. Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku prezentuje fascynującą historię rodu Guccich. To opowieść o powstawaniu, bliskości upadku i późniejszego odrodzenia się modowej dynastii. Świata skąpanego w blichtrze i przepychu oraz tonącego w intrygach. Nie brakuje tu wielkich nazwisk, jak: Tom Ford, Sophia Loren, Jackie Kennedy Onassis, Domenico De Sole, Pierre Cardin, Chiara Mastroianni, Yves Saint Laurent oraz stolic świata mody, czyli Mediolanu, Florencji, Nowego Jorku i Paryża. Autorka wręcza czytelnikowi złoty bilet do najsłynniejszego domu mody. I prowadzi za kulisy. Tam, gdzie kotłowały się ukryte namiętności, władza i potęga oraz słabe punkty rodu Guccich. Sara Gay Forden serwuje zatem sprawnie napisaną opowieść nie tylko o modzie. Ale również o niewyobrażalnie dużych pieniądzach i przerażającej tragedii. 

O czym mowa? Zaczęło się od umiłowania do ekstrawagancji oraz złych decyzji wnuka założyciela luksusowej marki – Maurizia Gucciego, które to w 1993 roku doprowadziły ją na skraj bankructwa. Dwa lata później, 27 marca 1995 roku, mężczyznę zastrzelono w drodze do biura. Za zorganizowanie tego morderstwa na 29 lat pozbawienia wolności skazano jego byłą żonę. Dlaczego Patrizia Reggiani Martinelli targnęła się na życie swego męża? I co jeśli to nie ona jest odpowiedzialna za zabójstwo? 

***

Moda nigdy dotąd nie była tak dramatyczna – ani groźna. Saga o trzech pokoleniach Guccich rozpoczyna się od opisu morderstwa przypominającego egzekucję, a później zagłębia się w świat jednej z najpopularniejszych marek naszych czasów. Znawczyni mody Sara Forden opowiada o tym, jak kilku zachłannych, skłóconych członków rodu Guccich utraciło kontrolę nad imperium.

~ Teri Agins, redaktorka działu mody w The Wall Street Journal

Dom Gucci – historia warta sfilmowania

Powodem wznowienia książki Dom Gucci jest fakt, że potencjał w tej historii dostrzegli twórcy filmowi i już w listopadzie na ekrany kin trafi film House of Gucci w reżyserii Ridleya Scotta. Główne role zagrają Adam Driver i Lady Gaga. Zapowiada się zatem elektryzujący dramat w gwiazdorskiej obsadzie. Zanim jednak będzie nam dane go obejrzeć, warto poznać tę historię z 500 stron nasyconych przez Sarę Gay Forden emocjonującymi faktami. Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku możesz zamówić w tym miejscu.

Zobacz także: