RecenzjeReportaże

Będzie bolało – recenzja dziennika młodego lekarza

Będzie bolało to książka, którą po prostu musicie przeczytać. Obok niej nie da się przejść obojętnie. Każdy z nas powinien docenić historię Adama, po to, aby inaczej, z większym zrozumieniem i empatią spojrzeć na zawód lekarza.

Będzie bolało – o fabule słów kilka

Będzie bolało - recenzja dziennika młodego lekarza - ku książkę na www.taniaksiazka.pl

www.rudaczyta.pl

Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza Adama Kaya to książka jedyna i niepowtarzalna.

Są to zapiski autora z czasów, kiedy w latach 2004-2010 pracował jako lekarz w państwowych szpitalach brytyjskiej służby zdrowia. Opowiada o tym, co działo się kiedy pracował jako ginekolog, położnik i chirurg. Przez cały czas swojej kariery zawodowej prowadził dziennik i to właśnie zapiski  z tego dziennika możemy przeczytać w książce.

Autor, notując śmieszne, smutne czy tragiczne wydarzenia nie spodziewał się chyba, że zrobią one tak ogromną furorę.

 

Będzie bolało – musicie to przeczytać!

Kupcie, ukradnijcie lub wyżebrajcie od kogoś egzemplarz tej książki. Kay ma poczucie humoru ostre jak skalpel, a jego diagnozy są wyjątkowo gorzkie.
Lorraine Kelly

 

Przypadki medyczne, dziwne pomysły pacjentów, relacje ze współpracownikami i przełożonymi – na tym skupił się autor w swojej książce. I właśnie to, że wszystkie te sytuacje są tak realnie opisane, powoduje że książka jest bardzo ciekawa. Czyta się ją z zapartym tchem. Ja podczas lektury raz po raz wybuchałam śmiechem, ale zdarzały się też takie historie i opisy, że aż wypowiadałam na głos niecenzuralne słowa. Niektóre opowiedziane przed autora historie śmieszą, a inne szokują i wprawiają w osłupienie. W niektóre naprawdę ciężko uwierzyć. A świadomość tego, że książka jest jak najbardziej autentyczna i wszystko to, co zostało opisane wydarzyło się na faktach, czyni ją mega ciekawą i wciągającą lekturą z którą ciężko się rozstać. Ja sama książkę połknęłam w jedno popołudnie.

 

Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto pracuje w publicznej służbie zdrowia, korzysta z niej lub wypowiada się na jej temat. Będziecie się śmiać, płakać, znowu śmiać i na pewno starannie przemyślicie decyzję o posiadaniu potomstwa.
Dean Burnett, autor książki „Gupi muzg”

 

Będzie bolało - recenzja dziennika młodego lekarza - ku książkę na www.taniaksiazka.pl

 

Będzie bolało to książka, która w Wielkiej Brytanii bardzo szybko zdobyła status bestsellera i do dziś zajmuje czołowe miejsca list najlepiej sprzedających się książek. W Polsce książka też stała się bestsellerem i to już po dwóch tygodniach od premiery. Powiem Wam, że wcale mnie to nie dziwi, bo ta książka jest naprawdę świetna – bardzo ciekawa, wciągająca, poruszająca. Śmieszy do łez, momentami szokuje i przeraża. Jest autentyczna i to jest jej największym atutem. Koniecznie po nią sięgnijcie.

Ocena Rudej
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
10/10

wypisy

Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza Adama Kaya to książka jedyna i niepowtarzalna. Są to zapiski autora z czasów kiedy w latach 2004-2010 pracował jako lekarz w państwowych szpitalach brytyjskiej służby zdrowia. Opowiada o tym co działo się kiedy pracował jako ginekolog, położnik i chirurg.