Bestia najgorsza to nowość od Michała Cetnarowskiego, która z pewnością zaskoczy wszystkich fanów pisarza. Jak się bowiem okazuje, pisarz, który do tej pory zajmował się tworzeniem tekstów z nurtu fantasy, postanowił spróbować czegoś nowego. O co dokładnie chodzi? Koniecznie czytajcie dalej!

Bestia najgorsza - kup książkę >>

Bestia najgorsza niemałym zaskoczeniem

Niedawno do księgarni trafił zbiór nowel zatytułowany Bestia najgorsza i inne sny o wolności i miłości. Czego mogą spodziewać się Czytelnicy po tej premierze? Z pewnością gęstej prozy psychologicznej, tworzonej poza utartymi schematami. Nie jest też łatwa do zaszufladkowania i niesie za sobą mnóstwo możliwości interpretacji. A czytana na nowo, wciąż odsłania nowe sensy i znaczenia.

To niemałe zaskoczenie biorąc po uwagę fakt, iż do tej pory polscy Czytelnicy mieli okazję poznać Cetnarowskiego, jako twórcę fantastyki. Na koncie ma on współpracę z takimi wybitnymi nazwiskami jak: Dukaj, Orbitowski, Szostak, Wegner czy Małecki. Ponadto sprawdzał się znakomicie jako publicysta w takich czasopismach jak: „Czas Fantastyki”, „Polityka” czy „Nowa Fantastyka”.

Bestia najgorsza – 6 nowel

Czego zaś mogą spodziewać się odbiorcy pod najnowszej publikacji? Bestia najgorsza to zbiór, w skład którego wchodzi aż sześć długich nowel. Wszystkie zaskakują błyskotliwością i dowcipem bez zbędnej ironii. Każda opowieść jest napisana na serio i nie ma w nich żadnej taryfy ulgowej. Ponadto autor podsuwa czytelnikowi zróżnicowane spojrzenie na szereg egzystencjalnych problemów i moralnych konfliktów. Poruszane tematy są niejednokrotnie źródłem obyczajowych rozterek, z którymi zmaga się współczesny Polak.

Sam autor o powieści mówi następująco:

To literacki concept album. Bardziej zajmuje mnie egzystencjalna sytuacja człowieka wrzuconego we współczesność niż doraźne rozpolitykowanie.

Książkę pt. Bestia najgorsza znajdziecie tutaj.

Zaś wszystkich zainteresowanych dotychczasową twórczością Michała Cetnarowskiego odsyłam tutaj.