Pomysł na prezent

Uwaga: Bestseller cz. 1 – 3 poradniki wszechczasów

Dzisiaj prezentuję Tobie 3 książki – poradniki znanych autorów. Świetnie sprawdzą się jako propozycje prezentowe. Taka książka znaleziona pod choinką jest prezentem podwójnie udanym – rozwiązuje konkretny problem i… jest dobrze napisaną lekturą! 🙂

Bestseller – o genezie powstania słowa

Bestseller jest najlepiej sprzedającą się książką, filmem, grą. Dzięki sposobowi ujęcia tematu, szczególnej aktualności, albo też innym czynnikom uzyskuje w pewnym okresie wyjątkową popularność oraz ogromne nakłady, często nawet niezależnie od swojej wartości artystycznej.

Ogólnie bestseller oraz kryterium wzrostu sprzedaży jako miary oddziaływania dzieła wiążą się z powstaniem wielu rozmaitych rankingów, takich jak radiowe listy przebojów, publikacje w rozmaitych czasopismach branżowych, przede wszystkim muzycznych, również listy sprzedaży publikatorów i tym podobne. Powstanie ich wiąże się z wielkim i burzliwym rozwojem kultury amerykańskiej w latach 20 i 30 XX wieku.

W Polsce, w czasach PRL-u bestsellerem nazywano wydawnictwa, które były bardzo trudno dostępne, przede wszystkim z przyczyny niewielkich nakładów. Przeważnie były one sprzedawane na czarno.

Kto czyta nie błądzi

Jakże mądre jest to stare przysłowie. Nie błądzi to za mało powiedziane. Należy dodać, że w dzisiejszych czasach w wielu kwestiach potrzebujemy pomocy, porady. Codzienne życie w wielu sytuacjach stało się ciężkie i potrzebujemy się wesprzeć na kimś, kto dobrze zna zagadnienie.

Polecamy więc trzy książki – poradniki. Dwie na temat pieniędzy, których większości z nas ciągle brakuje, a jedna na temat wychowania psa, co nie jest wbrew pozorom wcale łatwym zadaniem. Ich autorzy to cenieni specjaliści, warto jest więc zasięgnąć ich wiedzy.

Bogaty ojciec biedny ojciecBogaty ojciec, biedny ojciec Kiyosaki Robert, Lechter Sharon L.

Jeśli masz problemy finansowe, zarabiasz tyle, że wystarcza ci na skromne życie i w każdym miesiącu czekasz na dzień wypłaty, wiedz, że nie jesteś w tym sam. Możesz jednak to zmienić, wystarczy sięgnąć po poradnik „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Autor mówi nam, czego bogaci ojcowie uczą na temat pieniędzy swoje dzieci, a czego na ten temat nie wiedzą ci, którzy tych pieniędzy nie mają lub też klasa średnia. Z wyżej wymienionej książki dowiemy się też co zrobić, by pieniądze pracowały na nas. Wcale nie trzeba mieć wysokiej pensji, by stać się człowiekiem zamożnym.

4 godzinny tydzien pracy

4-Godzinny tydzień pracy. Timothy Ferriss.

Autor dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że coraz bardziej zmieniają się możliwości zarabiania pieniędzy. Dotyczy to zarówno powiększania dochodów, jak również sposobów, dzięki którym można to osiągnąć. Nie tylko codzienne chodzenie do pracy oraz trzymanie się sztywnych ram czasowych przynoszą spodziewane efekty. Timothy Ferriss jest doświadczonym wykładowcą i biznesmenem. Jest uważany za człowieka biznesu. Timothy ponad 5 lat poświęcił na pogłębianie sekretów bogactwa w całkiem nowy sposób, szybciutko rosnącej subkultury odrzucającej plan życia odłożonego na później.

jak wychowac idealnego psa

Jak wychować idealnego psa. Cesar Millan Melissa, Jo Peltier.

Najsłynniejszy trener psów opowiada o wszystkim, o czym każdy z nas powinien wiedzieć, by wychować zdrowego i szczęśliwego psa. Trzeba uważać, by nie wypaczyć charakteru. Mówi też, czego należy oczekiwać w kolejnych etapach rozwoju czworonoga, w jaki sposób nauczyć psa załatwiania się na zewnątrz, jak pupila odżywiać, kiedy i dlaczego należy szczepić zwierzę, jak nauczyć asertywnego przywództwa, w jaki sposób korygować niepożądane zachowania, zanim staną się one poważnym problemem, jakie ćwiczenia oraz zabawy stosować. Cesar Millan ma wyjątkową zdolność radzenia sobie z psami. Spokój z jakim podchodzi do czworonogów są zadziwiające.