Książka

Bestsellery książkowe z pierwszych 14 dni czerwca

Z cyklu Co się czyta w tym tygodniu prezentujemy bestsellery książkowe z pierwszych dni czerwca. Koniecznie sprawdźcie, co tuż przed nadchodzącym latem czytają inni 🙂

Pierwsze miejsce z pewnością Was nie zaskoczy 🙂

Książkowe bestsellery – miejsce 10

9788365170156Erotyk Uwikłani Tom 1. Pokusa autorstwa Laurelin Paige to propozycja nie tylko dla fanów książek o Panu Grey’u. Oprócz pełnych namiętności scen miłosnych, znajdziemy tutaj także bardzo ciekawy i niełatwy początek związku dwojga pogubionych życiowo ludzi. Ona – młoda, ambitna, wykształcona i niezwykle piękna, próbuje poradzić sobie z chorobliwą obsesją na punkcie mężczyzn. On – bogaty, pewny siebie i zabójczo przystojny, nie potrafi obdarzyć żadnej kobiety prawdziwym uczuciem. Ona ma awansować, on – będzie jej nowym szefem. Układ zakazany i pełen seksualnego napięcia. Oboje nie chcą się angażować, ale czy będą potrafili dochować wierności swoim postanowieniom?

Książkowe bestsellery – miejsce 9

9788377587461Miejsce 9 w naszym zestawieniu to propozycja idealna na letni wieczór. Ciepła, pełna miłości i wzruszeń, będzie doskonałym uzupełnieniem kubka gorącej czekolady i zapachu rześkiego, czerwcowego powietrza. Love, Rosie Cecelii Ahern (autorki bestsellerowej książki PS Kocham Cię) to historia dwojga ludzi, których połączyła dziecięca przyjaźń. W wyniku niekorzystnych okoliczności zostają rozdzieleni i dorastają już z dala od siebie. Jednak dzięki nieustającej korespondencji, udaje im się ocalić łączącą ich bliskość. Książka napisana jest w nietuzinkowej formie. Poznajemy bohaterów i dojrzewanie łączącej ich relacji czytając e-maile i listy, które wysyłają do siebie. Dzięki temu zabiegowi, autorce udało się nadać książce dodatkową, niezwykłą wartość.

Książkowe bestsellery – miejsce 8

Małe życie9788328026483 Hanya Yanagihara to obecnie największa sensacja literackiego świata, typowana na zwycięzcę wszystkich możliwych prestiżowych nagród w świecie książki. Opowiada historię czterech przyjaciół, którzy właśnie skończyli studia i rozpoczynają dorosłe życie w najbardziej fascynującym mieście świata – Nowym Jorku. Każdy z nich podąża za wizją sukcesu i próbuje stać się elementem maszyny pędzącej po komfort życia, bogactwo i spełnienie zawodowych ambicji. Śledzimy ich losy przez blisko 40 lat, powoli rozumiejąc, że w rzeczywistości książka jest zapisem niezwykle pięknej i wykraczającej poza wszelkie granice poświecenia i oddania – męskiej przyjaźni i walki o życie jednego z bohaterów – Juda. Powieść niezwykle piękna, wzruszająca, chwytająca za najdelikatniejsze struny w sercu, zdecydowanie obowiązkowa pozycja czytelnicza w tym sezonie.

Książkowe bestsellery – miejsce 7

47335501622KLPewnego dnia jeden z profesorów wykładających na Carnegie Mellon w Pittsburghu miał wygłosić swój pożegnalny wykład. Ten fakt nie był w żadnej mierze sensacyjny, takich prezentacji mogą być setki, codziennie, na tysiącach uczelni na całym świecie. Jednak ten wykład nie był zwyczajny, a człowiek, który go wygłosił momentalnie stal się sławny, niosąc przesłanie dla milionów ludzi na całym świecie. Co takiego powiedział? Mówił o tym, że umiera. Mówił o tym, że zostało mu tylko kilka miesięcy życia, ale… jest spełnionym i szczęśliwym człowiekiem. Udało mu się zrealizować wszystkie dziecięce marzenia, ma cudowną żonę i dzieci i nie chce, żeby ktokolwiek mu współczuł. Dlaczego nam to mówi? Chciałby, aby każdy zrozumiał jak wyjątkowy, piękny i niepowtarzalny jest każdy dzień i że nigdy, przenigdy nie powinniśmy rezygnować z marzeń. Niezwykle piękna i prawdziwa historia o tym, co w życiu jest najważniejsze. Ostatni Wykład Randy’ego Pauscha.

Książkowe bestsellery – miejsce 6

9788380314504Wielu ludzi lubi podglądać życie innych. Obserwujemy je, oceniamy z bezpiecznej odległości. Czasami nawet im zazdrościmy. Rachel też tak robiła. Każdego dnia obserwowała życie jednej rodziny, idealizowała je i porównywała do swojego własnego, a w tym porównaniu wypadała bardzo kiepsko. Jednak pewnego dnia przestała już tylko biernie obserwować, teraz ktoś będzie obserwował ją i będzie miała naprawdę dużo szczęścia jeżeli wyjdzie z tego cało. Dziewczyna z pociągu Pauli Hawkins to jedna z najważniejszych pozycji na tegorocznej półce najbardziej poczytnych kryminałów i thrillerów. Zachwyciła samego Stevena Kinga i miliony czytelników na całym świecie.

Książkowe bestsellery – miejsce 5

Przeznaczeni9788308061633 Katarzyny Grocholi to książka, na którą fani pisarki i cały literacki świat czekali z niecierpliwością. Czy i tym razem spotkamy się z charakterystycznym dla pisarki poczuciem humoru, czy znowu wciągnie nas w nieco zagmatwaną, ale lekką historię? Nie tym razem. W nowej książce Grocholi poznamy pokręcone i czasami nieco ponure losy kilku bohaterów. Każdy z nich ma jakiś problem, z którym się zmaga. Najbardziej zaskakujące jest to, że wielu czytelników odkryje, że niektóre cechy bohaterów lub zdarzenia, w których biorą udział, dziwnym trafem przypominają elementy ich własnego życia. Jak potoczą się losy Mateusza, Olina, Gabrysi, Kuby i Jerrego? Czy któraś z tych historii skończy się dobrze? Warto się dowiedzieć. Grochola w życiowej formie!

Książkowe bestsellery – miejsce 4

9788380693500Maria Czubaszek była jedną z najbardziej barwnych postaci świata mediów i kultury. Potrafiła komentować otaczającą ją rzeczywistość z charakterystyczną dla siebie ironią i niezwykłą spostrzegawczością. Nie wszystkie jej poglądy były popularne, obalała mit matki – Polki, często podróżowała, miała wokół siebie zacne grono wybitnych postaci polskiej sceny filmowej i teatralnej, ale przede wszystkim bez przerwy coś pisała. Była felietonistką, dziennikarką, satyryczką, autorką piosenek – komunikowała się ze światem nie tylko za pomocą ciętego słowa, ale także wielu wybitnych tekstów. Warto przeczytać jej ostatnie słowa, ostatnie spostrzeżenia i myśli… kolejnych już nie poznamy. Maria Czubaszek, Nienachalna z urody.

Książkowe bestsellery – miejsce 3

59982601049KSKsiążka Rok 1984 George’a Orwella to jedna z najbardziej przerażających wizji państwa totalitarnego. Przedstawiony w niej świat jest synonimem wołania o oddech świeżego powietrza. Bohater książki jest urzędnikiem państwowym, stale inwigilowanym przez władzę. Ma się wrażenie, że nie ma prawa nawet do własnych myśli. Każdy aspekt jego życia jest ściśle określony i stale obserwowany. W świecie, w którym żyje, nie ma wolności, miłości ani rozrywek. Bohater musi wyrzec się tego wszystkiego, ponieważ, jeżeli tak nie zrobi, straci życie. Wizja przedstawiona przez Orwella jest antyutopią, lecz możemy w niej znaleźć proste mechanizmy, które są obecne, nawet dzisiaj, na różną skalę. Budowanie podstaw państwa na strachu, zniewoleniu i utracie godności w imię bezgranicznego posłuszeństwa wobec władzy. Brzmi znajomo?

Książkowe bestsellery – miejsce 2

9788370190965Z jednej strony współczesna żywność jest coraz bardziej przetworzona, w marchewce jest coraz mniej marchewki, a coraz więcej produktów powstaje zamiast na grządce to w laboratorium. Z drugiej jednak strony jest lawinowo rosnąca liczba osób, które chcą się zdrowiej odżywiać, dostrzegają związek wrastającej liczby chorób cywilizacyjnych z nieprawidłową dietą. Z pewnością dla tych osób warto polecić książkę dr Ewy Dąbrowskiej Przywracać zdrowie żywieniem, która pokazuje, że najbardziej skuteczne leki na wiele chorób są dostępne w warzywniakach i na półkach z zieleniną. Stosując zalecenia Pani Ewy można nie tylko cofnąć cukrzycę, uporać się z nadwaga, zmniejszyć poziom cholesterolu ale także odzyskać coś naprawdę bezcennego – zdrowie i dobre samopoczucie.

Książkowe bestsellery – miejsce 1

Zanim się pojawiłeśzanim Jojo Moyes to książka, która właśnie staje się filmem i trafia do kin. Ani okładka ani tytuł nie wskazują na to, z jakim brylantem mamy tu do czynienia. Być może wydaje Wam się, że to klasyczny romans, a może lekka lektura na słoneczne popołudnie. Nic z tych rzeczy. Ta książka powala na kolana, trzyma w napięciu i w najwyższym stanie wzruszenia do ostatnich stron, nie pozostając obojętnym na losy bohaterów i prezentowane zdarzenia. To jedna z tych książek, które się zapamięta, postawi na półce i do których będzie chciało się wrócić za jakiś czas, jak do starego przyjaciela. Przekonajcie się koniecznie, dlaczego 6 mln ludzi na całym świecie kupiło tą książkę.

Czy obecność, którejś z książek w gronie najbardziej poczytnych szczególnie Was zaskoczyła? Koniecznie dajcie nam znać i nie zapomnijcie zajrzeć do Waszej ulubionej księgarni na małe co nieco 🙂