Białostockie Targi Książki za nami!

Białostockie Targi Książki za nami!Białostockie Targi Książki za nami!

Targi, targi i po targach! Za nami największa książkowa impreza na Podlasiu! W ostatni weekend w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbywały się 7. Międzynarodowe Targi Książki. Ekipy Co Przeczytać nie mogło na nich oczywiście zabraknąć. 🙂 W końcu jesteśmy książkowymi maniakami i do książek przyciąga nas siła mocna niczym magnes!

Na wieść o Targach zacieraliśmy więc ręce i szykowaliśmy listę stoisk, które koniecznie musieliśmy odwiedzić. Nie zabrakło też autorów, którzy przyjechali podpisywać swoje książki, co było nie lada gratką dla ich fanów.

Białostockie Targi Książki za nami!

Na tegorocznych 7. Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku, które odbywały się w dniach 20-22 kwietnia pojawiło się ponad 50 wystawców. Każdy fan literatury mógł znaleźć coś dla siebie. Można było odwiedzić stoiska z książkami dla dzieci, z komiksami, grami planszowymi, no i oczywiście stoiska wypełnione po brzegi książkami. Wystawiały się znane i lubiane wydawnictwa, m.in., takie jak:

Wydawnictwo Kobiece,

Wydawnictwo Znak,

Wydawnictwo Czwarta Strona,

Wydawnictwo Burda,

Wydawnictwo SQN,     

Grupa Wydawnicza Foksal,

Wydawnictwo Rebis.

Nie zabrakło też naszej ulubionej księgarni! Chodzi oczywiście o księgarnię Tania Książka, która to właśnie na Targach Książki zaczęła obchody swoich 12. urodzin!

Wszystkiego, co Najlepsze dla naszej ulubionej księgarni! Sprzedawajcie książki kolejne 12 lat, i kolejne, i kolejne…!

Białostockie Targi Książki za nami!

Stoisko Taniej Książki przygotowało dla swoich klientów cały regał książek tych autorów, którzy w trakcie Targów mieli zaplanowane spotkania autorskie i podpisywanie swoich książek. To świetny pomysł i duże ułatwienie dla odwiedzających Targi fanów czytelnictwa.

Białostockie Targi Książki za nami!

W tym roku Opera i Filharmonia Podlaska miała zaszczyt gościć, takich pisarzy jak: Grzegorz Kasdepke, Marcin Szczygielski, Martin Widmark, Tomasz Samojlik, Hanna Krall, Zygmunt Miłoszewski, siostra Małgorzata Chmielewska, Anna Kamińska, Ignacy Karpowicz, Vincent Severski, Martin Pollack, Krzysztof Varga, Andrzej Strumiłło, Krzysztof Czyżewski.

 

Tania Książka kusiła też rabatami, świetnymi gadżetami i ścianką do robienia zdjęć. Hitem jak zawsze okazały się ich tanioksiążkowe zakładki, które rozchodziły się na stoisku jak świeże bułki:

Białostockie Targi Książki za nami!

Białostockie Targi Książki za nami!

Wydawnictwa, które wystawiały się na Tragach również wyszły naprzeciw potrzebom Czytelników. Kusiły rabatami nawet do 30% więc można było upolować perełki i nowości w naprawdę świetnych cenach! Do tego spotkania z autorami, do  których ustawiały się długie kolejki, by zdobyć upragniony autograf lub wspólne zdjęcie.  Ja sama upolowałam autograf Małgorzaty Kalicińskiej.

7. Międzynarodowość Targi Książki w Białymstoku to była świetna impreza. Spacerowanie między stoiskami, rozmowy o książkach, spotkania z autorami i ulubionymi wydawcami to to, co książkoholicy lubią najbardziej. Mam nadzieję, że i Wam udało się tam być no i cóż – do zobaczenia za rok!!