Biografia Neila Armstronga. Książka i film wkrótce. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Od 19 października na ekranach polskich kin będziemy mogli oglądać film Pierwszy człowiek. To biografia Neila Armstronga, pierwszego człowieka, który postawił nogę na Księżycu. Podstawą tej produkcji jest książka Jamesa R. Hansena, pierwsza autoryzowana biografia astronauty. Jej polskie wydanie: Pierwszy człowiek. Historia Neila Armstronga za sprawą Wydawnictwa Wielka Litera trafi do księgarń 17 października.

Biografia Neila Armstronga – Pierwszy człowiek

James R. Hansen, historyk NASA, nagrał około 50 godzin rozmów z Armstrongiem w jego domu w Cincinnati. Na ich podstawie powstała pierwsza autoryzowana biografia najsławniejszego astronauty. Dzięki niej mamy szansę dowiedzieć się więcej o człowieku, który stronił od mediów i nie lubił o sobie opowiadać.

To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości – wszyscy znamy te słowa Armstronga, które wypowiedział 20 lipca 1969 roku. Mimo wielkiej sławy astronauta nie lubił być nazywany Pierwszym Człowiekiem. Dlatego podkreślał, że misja nie była tylko jego zasługą. Na ten sukces pracowało wielu, toteż chwała należy się wszystkim.

Z biografii napisanej przez Hansena wyłania się obraz człowieka zaangażowanego, stanowczego i zdolnego do poświęceń. Armstrong był optymistą, który unikał rozgłosu i nigdy nie chciał zarabiać na swojej popularności.

Neil Armstrong zmarł 25 sierpnia 2012 roku.

Film Pierwszy człowiek

Biografia Neila Armstronga. Książka i film wkrótce

źródło: Filmweb

Biografia Neila Armstronga już niedługo pojawi się w polskich kinach. Film wyreżyserował Damien Chazelle (La La Land, Whiplash), najmłodszy w historii zdobywca Oscara za reżyserię. Zatem możemy spodziewać się przejmującej ekranizacji.

W legendarnego zdobywcę kosmosu wcielił się Rayan Gosling. W filmie zobaczymy też Claire Foy, Jasona Clarke’a i Kyle’a Chandlera.

Fabuła produkcji skupia się na wycinku życia astronauty. Jej akcja ma miejsce w latach 1961-1969, to czas związany z legendarną misją podboju księżyca.

Historia Neila Armstronga na pewno jest niezwykła, toteż warto poznać ją lepiej. Książkę Pierwszy człowiek znajdziecie tutaj.

Jestem pewna, że na ten film warto się wybrać do kina. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć zapowiedzi, to znajdziecie ją poniżej.

Wybierzecie się do kina, czy raczej sięgniecie po książkę?