Travelery 2020 - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Travelery 2020 to jedno z bardziej prestiżowych wyróżnień dla pisarzy książek podrózniczych. Jej inicjatorem jest redakcja National Geographic Polska, a sama nagroda przyznawana jest już od 2006 roku. Wszystkie nominowane książki to bez wątpienia historie inspirujące i poszerzające horyzonty. Każda z nich zaczęła się od wyjścia z domu.Travelery 2020 - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Warto tutaj również wspomnieć, że nagroda przyznawana jest za wydaną w ubiegłym roku książkę, która w najlepszy sposób przybliża czytelnikom realia kulturowe i geograficzne. Jesteście ciekawi, kto powalczy o miano Najlepszej Książki Podróżniczej Roku 2020? Koniecznie to sprawdźcie!

 

Travelery 2020 – lista nominowanych

Poniżej z przyjemnością prezentujemy wam listę nominowanych:

Kiczery. Podróż przez Bieszczady Autor wyrusza w długą podróż bez sprecyzowanego planu, z niedokładną mapą z 1960 roku oraz książką angielskiego podróżnika Bruce’a Chatwina w plecaku. Przygląda się nie tylko przyrodzie, lecz także ludziom. Ponieważ rozmawia z nimi, poznaje rzeczywistość, w jakiej żyją, a także dzieje dawnych mieszkańców i tego, w jakich okolicznościach tu przybyli.

Ameryka.pl. Opowieści o Polakach w USA. To dziesięć reportaży, przedstawiających historie emigrantów z Polski. W związku z tym w publikacji znalazły się opowieści o rozmaitym zabarwieniu i charakterze. Zarówno optymistyczne, jak i bolesne. Opisane prostym językiem i z dużym poczuciem humoru przedstawiają historie ludzi, którzy wzięli los w swoje ręce, by spełnić swój American Dream.

Chile południowe. Tysiąc niespokojnych wysp. To przede wszystkim opowieść o ludziach i miejscach. Historie tych, którzy zaginęli w czasach dyktatury i tych, którzy do dziś czekają na ich powrót. O epoce rządów Pinocheta, które dla jednych były koszmarem, dla innych „najlepszym, co mogło się przytrafić krajowi”. A także o rybackich wioskach i miasteczkach ukrytych wśród wulkanów i lasów Araukarii.

Bułgaria. Złoto i rakija. Jak wygląda Bułgaria obecnie? Autorka pokazuje w swoim reportażu nieznane oblicze tego europejskiego kraju. W związku z tym przedstawia Bułgarię w niezwykły sposób, zachęcając czytelników do odkrywania drzemiących w niej tajemnic. Poza tym odkryjecie mało uczęszczane szlaki, poznacie mity i przyjrzycie się bliżej interesującym miejscom i bułgarskiej kulturze.

Donikąd. Podróże na skraj Rosji. To zapiski z miejsc, w których byt graniczy z nicością. To obsesyjna wędrówka na wschód przez śnieg, kości i pustą przestrzeń w poszukiwaniu kresu mapy i kresu rzeczywistości.

Na swoich faworytów możecie głosować tutaj.