Biografia Wiedźmina - kup na TaniaKsiazka.pl

Biografia Wiedźmina, popularnego łowcy potworów z Rivii staje się faktem. W związku z tym powody do zadowolenia mają wszyscy miłośnicy Geralta, powołanego do życia przez Andrzeja Sapkowskiego. Trzeba powiedzieć sobie otwarcie: Wiedźmin jest dla Polaków tym, czym Superman dla Amerykanów i Asteriks dla Francuzów. Narodową marką o zasięgu globalnym. Tym samym trudno się dziwić, że w końcu doczekał się wydania książki, która mówi o nim wszystko. Chodzi tu oczywiście o pozycję pt. Wiedźmin. Historia fenomenu, która w sprzedaży będzie dostępna od 3 czerwca 2020 roku. Jesteście ciekawi, czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Biografia Wiedźmina - kup na TaniaKsiazka.pl

Biografia Wiedźmina – kilka słów o tym, co w książce

Autor książki, Adam Flamma, odsłania genezę fenomenu Wiedźmina i odkrywa kulisy jego powstawania. W związku z tym czytelnicy mogą liczyć tu na historie o pierwszych opowiadaniach i ich sukcesach. Nie zabraknie również kulis powstawania gier i perypetii z pierwszymi polskimi oraz amerykańskimi komiksami. Ponadto znajdziecie tu również opowieść o filmie i serialu Marka Brodzkiego. Będzie to obraz tego, jak wielkie marzenia  zderzają się z realiami. A do tego należy dorzucić jeszcze rosyjską rock operę, polski musical, planszówki, karcianki i… pornoparodię. A jeśli myślicie, że to wszystko, to jesteście w błędzie.

Autor postarał się także o analizę najnowszego serialu Netflixa i międzynarodowego sukcesu łowcy potworów. A do tego odbiorcy znajdą tu skany okładek z różnych wydań na świecie, prace Bogusława Polcha, kadry z komiksów, gier oraz pierwsze wizerunki Geralta z Rivii z lat 80 i 90 XX wieku. Czy można chcieć czegoś więcej?

Nie zabraknie też interesujących wywiadów. Flamma rozmawia między innymi z: Andrzejem Sapkowskim, Bogusławem Polchem, Markiem Brodzkim, Jackiem Rozenkiem, Tomaszem Bagińskim i muzykami Percival Schuttenbach. Ponieważ to właśnie dzięki tym ludziom o Geralcie z Rivii słyszeli wszyscy miłośnicy kultury popularnej pod każdą szerokością geograficzną.

Przypominamy, że biografia Wiedźmina pt. Wiedźmin. Historia fenomenu będzie dostępna w sprzedaży już od 3 czerwca bieżącego roku. Prezentowaną dziś książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim fanom!