Biograficzne nowości - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Biograficzne nowości to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników tego typu literatury. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele reportaży o nietuzinkowych osobowościach. Wśród prezentowanych dziś książek znajdziecie biografie muzyka, przywódcy politycznego, sportowca czy lekarki oraz poety. Wszystkie tytuły są już dostępne w sprzedaży. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak gorąco zachęcić Was do zapoznania się z naszym zestawieniem. Koniecznie też dajcie nam znać, czy któraś książka zwróciła waszą uwagę. Zaczynamy!

Biograficzne nowości - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Wielki Następca - kup na TaniaKsiazka.plBiograficzne nowości – Wielki następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una

Odkąd rozniosła się wieść, że Kim Dzong Un przejmie schedę po ojcu, narosła wokół niego gruba warstwa mitów i przypowiastek propagandowych. Tymczasem mało kto wierzył, że niedoświadczony, chorowity chłopiec wychowywany w izolacji od świata zdoła utrzymać władzę w państwie. Jak się okazało, przetrwał i teraz doskonale sobie radzi. Jak wyglądało dzieciństwo Kim Dzong Una? Autorka stworzyła niepowtarzalną opowieść, składając na nią przeszłe i przyszłe życie dyktatora.

Biograficzne nowości – Ja. Pierwsza i jedyna autobiografia Eltona JohnaJa. Pierwsza i jedyna autobiografia Eltona Johna - kup na TaniaKsiazka.pl

To bardzo intymne spotkanie z tym niezwykłym artystą. Ponieważ z ogromną szczerością pisze on w niej o swoim dzieciństwie spędzonym w Londynie, o pierwszych porażkach w muzycznej branży i o ogromnym sukcesie, który po nich nastąpił. Ponadto opowiada o przyjaźniach z innymi gwiazdami muzyki: Johnem Lennonem, Georgem Michaelem czy Freddiem Mercurym. Mówi też o pracy na rzecz osób dotkniętych AIDS i o założonej przez siebie fundacji. I przede wszystkim nie unika trudnych tematów. W związku z tym czytelnicy przeczytają tu o jego uzależnieniach i mrocznych stronach show biznesu.

Biograficzne nowości - sprawdź na TaniaKsiazka.plBiograficzne nowości – Neurolożka. Piękny umysł, który się zgubił

Barbara K. Lipska, Polka mieszkająca w USA, wybitna neurolożka, specjalistka od chorób psychicznych, zachorowała na raka mózgu. Objawy choroby postępowały w błyskawicznym tempie, przypominając schizofrenię i demencję. Jej najbliżsi i współpracownicy byli przerażeni. Wydawało się, że nie ma nadziei dla doktor Lipskiej, która straciła kontakt z rzeczywistością. Tymczasem zdarzył się cud. Terapia odniosła skutek, a Barbara nie tylko doszła do siebie, ale zapamiętała wszystko, co jej mózg wyprawiał w okresie choroby.

Biograficzne nowości – Walentynowicz. Anna szuka rajuBiograficzne nowości - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Prywatne życie Anny skrywa dużo tajemnic. Nie opowiada o tym, co przeżyła w czasie wojny. Ucieka od rodziny, która zabrała ją z Wołynia. Będąc w ciąży, rozstaje się z ojcem dziecka. Nikomu, nawet synowi, nie zdradzi jego tożsamości. Szczęśliwe małżeństwo z Kazimierzem kończy przedwczesna śmierć męża. Przez dużą część życia Anna toczy walkę z nowotworem. Autorom udało się dotrzeć do niepublikowanych nigdy wcześniej archiwalnych nagrań i dokumentów. Ponadto odwiedzili rodzinę Anny na Ukrainie i skłonili do zwierzeń jej syna, Janusza Walentynowicza. Rozmawiali z przyjaciółmi i przeciwnikami Anny: Lechem Wałęsą, Bogdanem Borusewiczem, Hanną Krall, Krzysztofem 2, agentem, który zaważył na relacjach Anny z Wałęsą. I przeczytali w IPN-ie teczki związane z opozycją.

Teraz oto jestem - kup na TaniaKsiazka.plBiograficzne nowości – Teraz oto jestem. Edward Stachura we wspomnieniach

Edward Stachura to był niezwykle utalentowanym i wybitnym polskim poetą. Jakub Beczek dotarł do osób, mających w przeszłości kontakt z poetą. Są wśród nich krytycy, osoby publiczne, ale też anonimowi fani, a nawet maszynista kierujący pociągiem, pod który w 1979 roku rzucił się Stachura. Pozostała po nim nie tylko twórczość, ale też dzienniki, które rzucają światło na niespokojną osobowość człowieka, jakim był. Edward Stachura to jednak wciąż postać pełna zagadek. Warto więc zapytać, jak pamiętają go ludzie, którzy mieli z nim bezpośrednią styczność.

Biograficzne nowości – Robert Enke. Życie wypuszczone z rąkRobert Enke. Życie wypuszczone z rąk - kup na TaniaKsiazka.pl

Miał wszystko. Wielkie pieniądze, kochającą żonę, transfer do FC Barcelony, obietnicę gry na mundialu w bramce reprezentacji Niemiec. Na boisku powstrzymywał najlepszych napastników świata. Tymczasem najgroźniejszy przeciwnik czaił się jednak zupełnie gdzie indziej. Paraliżujący strach, przerażający ból po tragicznej śmierci ukochanej córeczki, lęk przed każdym następnym dniem. Nikt nie zauważył dramatu ponad ludzkie siły. Dopiero jego samobójstwo wstrząsnęło światem i otworzyło wielu osobom oczy na problem depresji.