ElantrisJak się okazuje, Brandon Sanderson pracuje nad nowymi książkami. Ale to nie jedyna dobra wiadomość dla miłośników jego powieści. W nadchodzącym roku w sprzedaży mają pojawić się również komiksy utrzymane w klimacie fantasy, sygnowane nazwiskiem pisarza. Fani owego gatunku mają z pewnością mnóstwo powodów do zadowolenia. Rok 2017 zapowiada się pod tym względem niezwykle atrakcyjnie.

Brandon Sanderson i jego plany na przyszłość

Na co mogą liczyć fani w nadchodzącym roku? Propozycji jest wiele! Już 11 stycznia 2017 roku w sprzedaży pojawi się zbiór opowiadań Sandersona pt. Bezkres magii. Będzie on zawierał 9 historii osadzonych w różnych światach, stworzonych przez pisarza. Zaś już w połowie kwietnia 2017 roku mają ukazać się kolejne dwie nowele autora: Legion oraz Perfect State. Pierwsza historia opowiada o człowieku, który ma potężną moc. Dzięki sile umysłu zdolny jest tworzyć byty o różnych charakterach i umiejętnościach. Natomiast druga powieść mówi o niezwykłym romansie dwóch istot. Każda z nich jest władcą świata, w którym żyje i nic nie zapowiada, aby ich rządy były zagrożone.

To oczywiście nie wszystko. Okazuje się, że w dalszej części przyszłego roku planowana jest również premiera komiksowej serii pt. Biały piasek. Przedsmak czytelnicy będą mieli okazję poznać już w Bezkresie magii. Ponadto przewidywana jest również odnowa wydania Cieni tożsamości oraz Żałobnych opasek, których okładki zostaną dopasowane do pierwszej polskiej edycji. Istnieje również prawdopodobieństwo, iż w 2017 roku pojawi się trzeci tom serii Mściciele, pt. Calamity. Informacje te nie są jednak jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Jak więc widać, w świecie fantastycznych książek dzieje się bardzo dużo. Już teraz można powiedzieć, że rok 2017 będzie obfitował w gorące nowości. Tymczasem wszystkich, którzy jeszcze nie zapoznali się z twórczością Brandona Sandresona zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Książki autora znajdziecie tutaj.