Chatka do czytania

Chatka do czytania to z pewnością jedno z ciekawszych miejsc w Polsce dla każdego miłośnika literatury. Tym samym trudno się dziwić, że kiedy tylko taki kompleks powstał, od razu został oblężony przez odwiedzających. W związku z tym rezerwacje terminów wybiegają daleko wprzód, ale wszystko po kolei. Jak już wspomnieliśmy, to pierwsza tego typu chatka w naszym kraju. Pozwala zaszyć się czytelnikom z dala od cywilizacji, zapewniając im jednocześnie dostęp do pokaźnej biblioteczki. Ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów tego niezwykłego miejsca!

Chatka do czytania

fot. Ernest Winczyk

Chatka do czytania – kilka słów o projekcie

Chatka do czytania powstała około 50 kilometrów od Warszawy, w pobliżu wsi Adelin. To właśnie tam w lipcu tego roku otworzono pierwszy Bookworm Cabin, czyli Chatkę Mola Książkowego. Oto co do powiedzenia na temat całego przedsięwzięcia mają jego twórcy, Bartłomiej Kraciuk i Marta Puchalska-Kraciuk:

Bookworm Cabin powstała po to, by dać chwilę wytchnienia. Po to, by usiąść wygodnie, przestać pędzić i… Patrzeć. Czytać. Słuchać. Myśleć. Cieszyć się. Po prostu być.

Chatka do czytania

fot. Ernest Winczyk

Budynek znajduje się między dwiema wsiami, na gęsto zalesionej działce. W związku z tym z okien rozpościera się niezwykły widok na drzewa i okoliczne pola. Sam domek przeznaczony jest dla dwóch osób dorosłych, a jego wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby łączyło w sobie prostotę z komfortem i estetyką. Na antresoli znajduje się łóżko, na parterze oprócz przestrzeni wypoczynkowej jest również kuchnia i łazienka z prysznicem. To, co jednak najważniejsze w tym całym projekcie, to oczywiście książki. Tym samym niemal wszystkie ściany chatki przekształcono w regały i półki. W związku z tym na stosunkowo niewielkiej powierzchni zmieściło się kilkaset pozycji literackich. Od literatury pięknej, poprzez popularną, a na książkach kucharskich skończywszy. Twórcy tego niezwykłego miejsca, o pomoc w doborze literatury, zwrócili się do wydawnictwa Albatros.

Rezerwacji miejsca możecie dokonać tutaj. Chatka jest dostępna przez cały rok. Koniecznie dajcie nam znać, czy wybierzecie się tam na wypoczynek!

Natomiast tutaj znajdziecie książkowe propozycje, którymi możecie cieszyć się w domowym zaciszu.