Chłopaki z Top Gear

Świry z Top Gear. Kto by pomyślał, iż zdobędą taką popularność. Chociaż z drugiej strony, jak tu nie polubić trzech zawsze uśmiechniętych gości, z bagażem tysiąca pomysłów na sekundę, którzy ciągle rywalizują ze sobą, podejmują nowe, nietypowe wyzwania, testują samochody, na każdym kroku sobie dogryzają i systematycznie gardzą nudą. Mieszanka iście wybuchowa, prawda?

Na szczęście panowie nie dzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami wyłącznie na wizji. Jeśli humor Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa May’a nie jest Wam obcy, zalecamy zerknąć na poniższe pozycje.

Moje lata w Top Gear - Jeremy Clarkson  Moje lata w Top Gear – Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson – o samochodach i o życiu. Celnie. Błyskotliwie.

I oczywiście – aż do bólu dowcipnie!

Top Gear. Kiedyś najzwyklejszy program telewizyjny poświęcony motoryzacji, nieco później kolorowy magazyn, a dziś? Dziś marka Top Gear to imperium motoryzacyjnego szaleństwa, skrajnego przepychu i zbytku; to królestwo adrenaliny, nad którym nigdy nie zachodzi słońce! To najbardziej zwariowany, obrazoburczy i inspirujący samochodowy show, gromadzący przed ekranami telewizorów na całym globie setki milionów widzów! To wreszcie Top Gear Live – porywające, pełne rozmachu stadionowe widowisko, z którym Jeremy Clarkson wraz z przyjaciółmi pięć lat temu wyruszył po raz pierwszy na podbój świata, zdobywając przyczółki w jego najodleglejszych zakątkach, a ostatnio także i w Polsce.

Rok ekstremalnych przygód - Richard Hammond  Rok ekstremalnych przygód – Richard Hammond

Kto pierwszy dotrze na biegun północny: Clarkson i May w supernowoczesnym wozie terenowym czy Hammond powożący psim zaprzęgiem?

Czy zdezelowany opel kadett to dobry samochód na wyprawę po bezdrożach Botswany?

Czy da się przepłynąć Kanał La Manche własnoręcznie skonstruowaną amfibią?

Ta książka jest jak wyjście na piwo z dobrym kumplem. Kumplem, który jest jednym z prowadzących Top Gear, najpopularniejszego programu motoryzacyjnego wszech czasów. Kumplem, który nigdy nie mówi „nie” i przyjmuje najbardziej szalone wyzwania.

Zapiski z pobocza - James May  Zapiski z pobocza – James May

Co odróżnia Jamesa Maya od Jeremy`ego Clarksona? Na pierwszy rzut oka – tylko fryzura i wzrost. Obaj przecież występują w programie Top Gear, obaj siadają za kierownicami samochodów naszych marzeń i obaj piszą przezabawne, kontrowersyjne, pełne ironii i ciętego humoru teksty. Zresztą – przekonacie się sami. Zobaczcie, jak w błyskotliwym i finezyjnym stylu May podejmuje ważne kwestie samochodowych uchwytów na kubki, spersonalizowanych tablic rejestracyjnych i ekonomicznego stylu jazdy. Przenieście się z nim na bezdroża Andaluzji, na islandzki lodowiec i do wnętrza samochodu kempingowego, w którym usiłował spędzić wakacje. Przeczytajcie co May sądzi o polskich drogowcach (niespodzianka!), poczujcie na własnej skórze dreszcz emocji podczas policyjnego pościgu i sprawdźcie, dlaczego niekiedy warto ustalić zawczasu pewne sprawy ze świętym Antonim.