Ciekawe książki dla dzieci – pobudźcie kreatywność najmłodszych!

Ciekawe książki dla dzieci to doskonała propozycja dla wszystkich rodziców, którzy pragną, aby ich dzieci prawidłowo się rozwijały. Poza tym to także świetna okazja, by zwrócić uwagę na lektury, które pomogą waszym pociechom zapałać miłością do książek. Nie od dziś bowiem wiadomo, że im wcześniej dzieci zaczną obcować z literaturą, tym większe prawdopodobieństwo, że w późniejszym życiu będą sięgać po lekturę. Ponadto wśród prezentowanych dziś propozycji znajdziecie nie tylko książki edukacyjne, ale również takie, które pobudzają kreatywność i fascynują historiami. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, jakie tytuły już niebawem pojawią się w sprzedaży, a które są już dostępne!

Ciekawe książki dla dzieci – Chodź na słówko

Chodź na słówko - kup na TaniaKsiazka.plTo książka dla waszego maluszka. Dzięki niej pozna słowa, nauczy się rozpoznawania przedmiotów i otoczenia, w którym występują. Tym samym rozwinie spostrzegawczość. Sięgając po Chodź na słówko, możecie bawić się z dzieckiem na wiele sposobów.

W książce znajduje się wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych, które będą zachętą do powtarzania i dobrej zabawy. Dzięki nim możecie naśladować różne przedmioty oraz zwierzęta, wykonując przy okazji wiele zabaw ruchowych. Pobawcie się w rozpoznawanie kolorów. Poszukajcie na obrazkach przedmiotów w konkretnym kolorze, nazywajcie je.

Poproście maluszka, aby odnalazł w książce charakterystyczne przedmioty, np. takie, które wydają dźwięki, pachną, poruszają się, można je zjeść. A może wasze dziecko będzie wolało poszukać takich, które są szorstkie, kłujące lub mięciutkie?

Książka dostępna od 13 marca 2019 roku.

Ciekawe książki dla dzieci – Najwyższa na świecie wieża z książek

Jerzyk był pewien, że urodził się po to, by latać. Tym samym codziennie wypatrywał na niebie samolotów, próbował Najwyższa na świecie wieża z książek - sprawdź na TaniaKsiazka.plsam konstruować skrzydła (każdego rodzaju), na jedne święta poprosił o nie nawet pod choinkę. Ale nic nie działało. Nadal nie umiał latać. Pewnego dnia mama powiedziała mu, że istnieją inne sposoby na to, by fruwać. A w związku z tym podarowała Jerzykowi jego pierwszą książkę. Chłopiec długo nie mógł zrozumieć, co mama miała na myśli. Aż do dnia, w którym zaczął latać! Jak to zrobił?

Wzruszająca opowieść o sile wyobraźni, magii i mocy czytania. O tym, jak bardzo książki są w naszym życiu ważne i potrafią sprawić, że trafiamy do miejsc, których nie znamy, i robimy rzeczy, o których marzyliśmy lub o których nawet nam się nie śniło.

Książka dostępna od 18 marca 2019 roku.

Ciekawe książki dla dzieci – Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim

Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim - zobacz na TaniaKsiazka.plBył piątkowy, mroźny wieczór. Krakowskie ulice niemal zupełnie opustoszały. Wyjątkowo dzielny okazał się mały chłopiec, który właśnie wtedy się urodził. Całkiem malutki, tym samy od początku wszyscy się bali o jego zdrowie. Tylko Księżyc wiedział, nie pytajcie skąd, że ten chłopiec, Stanisław Wyspiański, w przyszłości poradzi sobie z wieloma przeciwnościami losu. I zostawi ślad w sercach i myślach wielu ludzi.

Są to opowiadania adresowane do czytelników i małych, i dużych, którzy ukrytym w sobie dzieciom nie pozwolili całkiem dorosnąć. Świat wyobraźni przeplata się w nich ze światem rzeczywistym. Jest więc sam Staś Wyspiański i Dziad Proszalny spod kościoła Mariackiego. A poza tym są też duch króla Kazimierza i piec z bronowickiej chaty. A w każdej historii kryje się ziarnko prawdy.

Książka jest już dostępna w sprzedaży.

Ciekawe książki dla dzieci – Ośmiornica na dachu

Książka nagradzanego ilustratora, wyróżnionego w 2017 Złotym Medalem Independent Publisher Book  Award – Ośmiornica na dachu - kup na TaniaKsiazka.plnagrody niezależnych wydawców.

Kiedy mała Nora słyszy cichutkie stuk, puk w okno, nie spodziewa się, że na dachu domu siedzi wielka ośmiornica. Ośmiornica okazuje się bardzo sympatyczna, pomaga wszystkim mieszkańcom i Nora szybko się z nią zaprzyjaźnia. Ale pewnego ranka ośmiornica znika… Na szczęście zjawia się znowu… I to w jeszcze bardziej niespodziewanym miejscu!

Książka dostępna od 12 marca 2019 roku.

Ciekawe książki dla dzieci – Co robisz z pomysłem?

Co robisz z pomysłem - kup na TaniaKsiazka.plJedna z najbardziej inspirujących książek na świecie. Mistrzowsko zilustrowana historia o poczuciu własnej wartości, szacunku do siebie i swoich pomysłów. Tym samym jest to książka dla każdego, bez względu na wiek. Dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek mieli (albo będą mieli) pomysł. Opowiada o dziecku, które pomaga błyskotliwemu pomysłowi stać się częścią świata. Gdy chłopiec z wytrwałością pielęgnuje swój pomysł, a jego wiara we własne siły rośnie, rośnie też sam pomysł. Aż pewnego dnia dzieje się coś niezwykłego.

Książka jest już dostępna w sprzedaży.