Wioska Muminków w Polsce

Wioska Muminków w Polsce to bez wątpienia raj dla wszystkich miłośników twórczości fińskiej pisarki, Tove Jansson. To właśnie jej czytelnicy na całym świecie zawdzięczają bajkową serię pt. Muminki. Przygody Muminka, jego rodziców i przyjaciół: Panny Migotki, Paszczaka, Włóczykija, Ryjka czy Małej Mi od lat bawią i zachwycają kolejne pokolenia. Straszna Buka do dziś wywołuje lęk, nawet w tych nieco starszych odbiorcach. W związku z tym wiadomość, która obiegła właśnie sieć, spotkała się z entuzjastyczną reakcją Polskich fanów bajki. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Wioska Muminków w Polsce

Wioska Muminków w Polsce – trzeci taki projekt na świecie

Przede wszystkim należy tutaj wspomnieć, że wioska Muminków, która powstanie w naszym kraju, będzie dopiero trzecim takim obiektem na całym świecie. Do tej pory podobne konstrukcje odwiedzali fani w Finlandii lub Japonii. Tym samym możemy być pewni, że i w naszym krajowym projekcie pojawi się mnóstwo odwiedzających z całego świata.

Wioska Muminków w Polsce powstanie w dolnośląskich Borowicach, w kompleksie Kalevala. Dlaczego akurat tam? Ponieważ wśród Karkonoszy działa już od kilku lat kraina inspirowana śnieżną Laponią i celebrująca fińską kulturę. Poza tym wszystko odbywa się pod patronatem Ambasady Finlandii. Tym samym trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do stworzenia wioski Muminków w naszym kraju. Kalevala oferuje noclegi w lapońskim namiocie, degustację fińskich potraw oraz szansę na wypróbowanie fińskiej sauny. Ponadto

Wioska Muminków w Polsce

fot. Pawel Drozd/ wikipedia.org

praktykuje się tam zajęcia edukacyjne w ramach fińskiej szkoły, która przecież uznawana jest za najlepsze na świecie. Już za 2 lata do tych atrakcji dołączy wioska sympatycznych trolli, stworzonych przez Tove Jansson.

Wioska Muminków w Polsce – jakie atrakcje?

Odwiedzający będą mogli zarezerwować sobie w takiej wiosce nocleg. W związku z tym to obowiązkowa praktyka dla wszystkich fanów Muminków. Ponieważ to świetna szansa, by poznać lepiej fikcyjnych bohaterów i jeszcze raz przenieść się w krainę dziecięcych wspomnień.

Niestety nie znamy dokładnej daty otwarcia obiektu. Czekamy również na pierwsze projekty wizualizacji. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje w tej sprawie, od razu damy Wam o tym znać.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością Tove Jansson i serią o Muminkach, odsyłamy tutaj.