Córka Króla Moczarów - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Córka króla moczarów to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników thrillerów psychologicznych. Warto tutaj wspomnieć, że amerykańscy krytycy okrzyknęli ją książką lata 2017. Gwarantujemy też, że ta historia przypadnie do gustu fanom Dziewczyny z pociągu czy, niemniej przejmującej, opowieści pt. Pokój. Co takiego ma w sobie powieść stworzona przez Karen Dionne, że zachwyca miliony odbiorców na całym świecie? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Córka króla moczarów – mroczna historia rodzinna

Główną bohaterką powieści jest Helena Pelletier, której przyszło żyć w niecodziennym otoczeniu. Dziewczyna wychowywała się na trzęsawiskach, na Górnym Półwyspie w amerykańskim stanie Michigan. Żyła tam w kompletnym odosobnieniu. Miała więc mnóstwo czasu, by do perfekcji opanować sztukę tropienia zwierząt i polowania. Wszystkiego nauczył ją ojciec – jej niedościgniony idol i wzór do naśladowania. Od najmłodszych lat Helena widziała w nim nieustraszonego bohatera. Przyszedł jednak czas, że wszystko zaczęło się zmieniać.

Pewnego dnia dziewczyna zdała sobie sprawę z tego, że wraz z matką jest po prostu więziona w domku na moczarach. A ojciec przejął kontrolę nad całym ich życiem. W końcu jednak dziewczynie udaje się uciec, a w rezultacie jej decyzji mężczyzna trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze.

Piętnaście lat później to ojcu Heleny udaje się opuścić mury więzienia. Dziewczyna wie, że jej prześladowca ukrywa się gdzieś na moczarach. Przed bohaterką jedno z najważniejszych i najtrudniejszych zadań w życiu. Musi dopaść ojca, zanim on dopadnie ją.

Jest jeszcze coś, o czym warto wspomnieć w kontekście prezentowanej dziś książki. Córka króla moczarów to wyraźne nawiązanie do baśni H. Ch. Andersena o tym samym tytule. Tam główna bohaterka jest córką egipskiej księżniczki i złego króla moczarów. W następstwie tego zmaga się z klątwą – w dzień jest śliczną kobietą o zatrutym sercu, w nocy zaś zamienia się w żabę o łagodnym usposobieniu. Bez wątpienia główna bohaterka powieści Karen Dionne ma również dwie osobowości. Jedna z nich stoi po stornie dobra, druga zaś przeraża swoją psychopatycznością i złem, do którego jest zdolna.

Książkę pt. Córka króla moczarów znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!