Córki - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Córki to książka, której autorką jest Adrienne Celt. Powieść na polskim rynku będzie dostępna od 15 czerwca 2018 roku i przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom literatury obyczajowej i kobiecej. Także wielbicielki sag wielopokoleniowych znajdą tu coś dla siebie. Córki to historia przesiąknięta polskim folklorem, o czterech pokoleniach kobiet, którym przyszło żyć w cieniu rodzinnej klątwy.

Córki – porywający debiut Adrienne Celt

Główną bohaterką powieści jest Lulu, światowej sławy sopranistka. Wkrótce na świat przychodzi jej córka, Kara, a jednocześnie umiera ukochana babcia bohaterki. Szybko jednak okazuje się, że nie jest to jedyna strata, z jaką przyjdzie zmierzyć się Lulu. Po porodzie kobieta ma problem ze strunami głosowymi i przestaje śpiewać. To z kolei uniemożliwia jej wykonanie rodzinnej tradycji. Polega ona na przekazaniu dziecku życiowej siły dzięki wyśpiewanej piosence…

Długie dni, które Lulu spędza z małą córeczką, sprawiają, że bohaterka zaczyna wspominać kobiety ze swojej rodziny. Matkę Sarę, wyrafinowaną i wiecznie nieobecną piosenkarkę jazzową. Babcię Adę, która uciekała przed wojną z Polski do Ameryki. A także prababkę Gretę. To ponoć ona zawarła pakt z samym diabłem i skazała kolejne pokolenia kobiet na życie objęte klątwą.

W rodzinie krąży legenda, która mówi, że każda nowo narodzona córka zabiera coś swojej matce, przejmując jej talent. Czy Lulu postanowi zerwać z tradycją? Czy będzie chciała zatrzymać swój talent tylko dla siebie?

Chociaż powieść pt. Córki to literacki debiut Adrienne Celt, jest historią mocno poruszającą i intrygującą. Książkę przenika duch rusałki, baśniowej postaci z polskiej mitologii. A ponadto autorka porusza ważny temat o trudach macierzyństwa, który przeplata siecią tajemnic i folkloru.

Przypominamy, że książka pt. Córki na polskim rynku będzie dostępna od 15 czerwca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Polecamy tę historię szczególnie wszystkim miłośniczkom literatury kobiecej, obyczajowej i wielbicielkom rodzinnych sag. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagające czytelniczki znajdą tu coś dla siebie. Ta powieść idealnie nadaje się na coraz cieplejsze i dłuższe dni.