Crazy HouseCrazy House – taki tytuł nosić będzie najnowsza powieść z nurtu young adult autorstwa Jamesa Pattersona. Zaskoczeni? Wierzymy, że ci, którzy śledzą na bieżąco wydarzenia w świecie literatury są nieco sceptyczni wobec tej nowiny. Dlaczego? Jak się okazuje, Patterson w ostatnim czasie jest bardzo aktywnym pisarzem. To jednak niezbyt przekłada się na jakość proponowanych powieści.

Crazy House jako wspólne dzieło

Nie brakuje głosów, że James już od dłuższego czasu z pisaniem ma niewiele wspólnego. Stał się zwolennikiem minimalizmu. Jak więc to możliwe, że na rynku wciąż widnieją nowości sygnowane słynnym nazwiskiem? Otóż pisarz krystalizuje pomysł, a następnie zleca go wybranemu pisarzowi. Sam natomiast tworzy jedynie ogólny zarys fabuły. Mimo to, jego książki wciąż niestrudzenie dostają się na najwyższe miejsca bestselerowych list. Czy tak samo będzie z najnowszą historią?

Crazy House to dystopijna opowieść, która najprawdopodobniej nie uniknie porównań do Orwellowskiego postrzegania świata. Głównymi bohaterkami są dwie bliźniaczki, które żyją w świecie kontrolowanym przez jeden wszechwładny rząd zwany Zjednoczeniem. Jedna z nich ląduje w więzieniu, gdzie przychodzi jej walczyć o własne życie. Zaś druga próbuje za wszelką cenę pomóc siostrze, co sprowadza na nią niemałe kłopoty. Okazuje się jednak, że nie istnieją żadne dowody potwierdzające winę obu dziewczyn. Ponadto nie doszło nawet do procesu, który miałby zweryfikować słuszność osądów.

W Stanach Zjednoczonych książka ma ukazać się 22 maja 2017 roku. Tym razem do współpracy James Patterson zaprosił Gabrielle Charbonnet.

A co wy sądzicie o podejściu pisarza do tworzenia najnowszych tekstów? Czytaliście którąś z powieści stworzoną właśnie w taki sposób? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się wrażeniami!

Wszystkie książki Jamesa Pattersona znajdziecie tutaj.