Daleko jeszcze? Czym zająć dziecko w podróży? czym zająć dziecko w podróży

Parę lat temu podróżowałam autem z moją sześcioletnią córką z Białegostoku do Zakopanego. Już na 50-tym kilometrze usłyszałam z tylnego siedzenia znudzone „daleko jeszcze?” i od tego momentu dalsza trasa zamieniła się w prawdziwy trening cierpliwości. Dla nas wszystkich. Każdy rodzic, który zabiera w podróż swoje dziecko, prędzej czy później usłyszy te same słowa i znajdzie się w identycznej sytuacji. Jak temu zapobiec? Jak uchronić swoją pociechę przed nudą podczas wielu godzin jazdy lub lotu? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań wakacji: czym zająć dziecko w podróży?

Czym zająć dzieci w podróży?

Czym zająć dziecko w podróży?

Wiadomo, że najlepszym sposobem na odwrócenie uwagi dziecka od niekoniecznie dla niego atrakcyjnej rzeczywistości jest zapewnienie mu fajnej, najlepiej kreatywnej, rozrywki. Planujesz w najbliższym czasie dłuższą trasę z małym pasażerem na pokładzie? Zobacz, czym zająć dziecko w podróży.

Xplore Team. Fantastyczne gry logiczne

Xplore Team. Fantastyczne gry logiczne Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Xplore Team. Fantastyczne gry logiczne, to wciągające wyzwania na 120-stu stronach spiętych wytrzymałą śrubą, zmkniętych w poręcznym opakowaniu. W tym małym pudełku Twoje dziecko znajdzie ciekawe gry, które wciągną je na dłuższy czas. Jakie? Zestaw ten zawiera m.in. iluzje optyczne, labirynty, „różnice”, rebusy, kolorowanki, równania, kwadraty magiczne, zagadki logiczne, krzyżówki oraz wiele innych angażujących zabaw.

Jeśli to jest dokładnie to, czego szukasz dla swego dziecka, to odnajdziesz to w tym miejscu. Natomiast inne edukacyjne, gry, quizy z serii Xplore Team znajdziesz pod tym linkiem.

Księga niezwykłych zwierząt, Anna Olej-Kobus

Księga niewykłych zwierząt Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Księga niezwykłych zwierząt Anny Olej-Kobus zachęci Twoje dziecko do radosnego poznawania zwierzęcego świata poprzez rysowanie, zgadywanie i wymyślanie. Jeśli nie wiesz, czym zająć dziecko w podróży, podaruj mu tę książkę, a zagwarantujesz mu wyśmienitą, kreatywną zabawę. Ponad sto stron zawiera mnóstwo zagadek i rebusów, labiryntów, eksperymentów oraz pięknych zdjęć różnych gatunków zwierząt.

Książka ta jest dostępna tutaj.

100 zadań i zabaw dla każdego

100 zadań i zabaw dla każdego Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

100 zadań i zabaw dla każdego to książka dla małych i nieco większych pasjonatów rysowania, która poprzez wyśmienitą zabawę krok po kroku uczy rysowania różnych przedmiotów. Kto wie, może nawet środka transportu, którym wybieracie się w podróż? Spakuj dziecku do plecaka kredki, ołówki i tę książeczkę, a nie zasmakuje nudy. Podniesie natomiast swoje plastyczne umiejętności. Nie bój się, że czegoś nie zrozumie. Wszystko jest tu starannie wyjaśnione, a fajne ilustracje jak za rękę przeprowadzają przez kolejne etapy rysowania obrazków.

100 zadań i zabaw dla każdego znajdziesz w pod tym linkiem, a tutaj czekają na Ciebie inne książki z serii Rysowanie krok po kroku.

Zwierzęta z podwórka. Flamaster wodny, Urszula Kozłowska

Zwierzęta z podwórka Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Zwierzęta z podwórka to malowanka z magicznym flamastrem wodnym i zarazem idealna propozycja dla maluchów, które potrzebują wielu bodźców, i którym trudno skupić uwagę na dłużej. Wydanie zawiera zabawne wierszyki i specjalne ilustracje, które tylko czekają na to, aż Twój maluszek zacznie malować po nich flamastrem dołączonym do publikacji. Nie jest to jednak taki zwykły pisak! Sam w sobie nie skrywa żadnego koloru, a jedynie pojemniczek na wodę. W kontakcie z napigmentowanymi kartkami książki dzieje się magia i ilustracje nasycają się kolorem. Co więcej – gdy obrazek wyschnie – kolorki znikną, co oznacza, że Twoja pociecha będzie mogła go pomalować jeszcze raz.

Tę niezwykłą książeczkę możesz zamówić na tej stronie.

Bing. 100 naklejek. Książeczka z naklejkami

Bing. 100 naklejek. Książeczka z naklejkami Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Bing. 100 naklejek. Książeczka z naklejkami to kolejna propozycja dla najmłodszych. Bing to sympatyczny króliczek, bohater popularnego serialu dla dzieci. Czym skutkuje połączenie ulubionej postaci z kreskówki z łamigłówkami i naklejkami? Długą, doskonałą zabawą podczas podróży! To świetna propozycja na rozpoczęcie przygody z różnymi rozwojowymi zadaniami, wspierającymi kształtowanie umiejętności przydatnych na pierwszych etapach nauki. W książeczce znajdują się rebusy o różnych stopniach trudności, uwzględniające różnice w rozwoju poszczególnych dzieci. Te trudniejsze zostały specjalnie oznaczone, byś mógł przyjść dziecku z pomocą. No i nie zapominajmy o kolorowych naklejkach, które przecież kochają wszystkie dzieciaki!

Podoba Ci się ta propozycja? Zatem koniecznie zajrzyj w to miejsce.

***

Więcej ciekawych gier, łamigłówek, kolorowanek, quizów, idealnych do podróży znajdziesz pod tym linkiem. Przyjemnych wakacji!

Zobacz także: