Ekranizacje i adaptacje

Daniel Craig odtwórcą głównej roli w adaptacji „Bez skazy” Jonathana Franzena

bezskazyDyskusje na temat aktora, Daniela Craiga, odtwórcy roli słynnego Bonda, wciąż nie słabną po tym, jak odmówił on wzięcia udziału w kolejnej, kinowej produkcji o agencie 007. Mamy jednak dobrą informację dla wszystkich miłośników jego aktorskiego talentu. Po raz pierwszy od 10 lat Daniel Craig weźmie udział w przedsięwzięciu telewizyjnym, a mianowicie – zagra on główną rolę w 20-odcinkowym serialu, który powstanie na podstawie książki Bez skazy Jonathana Franzena.

Bez skazy to historia młodej kobiety, Purity, której nie dane było poznać własnego ojca. Ponieważ jej relacje z matką nie należą do najlepszych, a na swoim koncie ma studencki kredyt, dziewczyna postanawia podjąć pracę w Boliwii u Andreasa Wolfa. Mężczyzna prowadzi portal wzorowany na WikiLeaks, dzięki czemu demaskuje i ujawnia oszustwa, które popełniają światowe rządy i korporacje. Purita wdaje się w romans ze swoim pracodawcą, co sprawia, że zostaje wplątana w sieć intryg i tajemnic.

W rolę Andreasa Wolfa ma wcielić się właśnie Daniel Craig. Jeszcze nie wiadomo, kto przejmie rolę głównej bohaterki, która będzie towarzyszyć mu na planie. Scenariuszem do adaptacji Bez skazy zajmie się Todd Fidel, współpracować będzie przy tym wraz z autorem książki, Jonathanem Franzenem. Ten pierwszy zajmie się również reżyserią. Producentem natomiast zostanie Scott Rudin, który na swoim koncie ma już współpracę z aktorem, Danielem Craigem przy produkcji Dziewczyna z tatuażem.

Obecnie twórcy serialu prowadzą rozmowy z potencjalnymi dystrybutorami ich dzieła. Scott Rudin odbył już spotkania z przedstawicielami takich stacji jak: Showtime, Netflix, FX oraz z kilkoma innymi.

Bez skazy Jonathana Franzena w Polsce ukazała się w październiku 2015 roku pod sygnaturą wydawnictwa Sonia Draga.