Dobra wiadomość dla wszystkich fanów twórczości Colina Harrisona. Jego książka Tajemnice Manhattanu doczekała się ekranizacji i w polskich kinach ukaże się 15 lipca tego roku. Ale to nie wszystko, ponieważ premierę poprzedzi wznowienie powieści (z filmową okładką), która będzie miała miejsce 10 czerwca 2016 roku.

tajemnice

Tajemnice Manhattanu Colina Harrisona już wkrótce w kinach

Tajemnice Manhattanu to opowieść o felietoniście znanego tabloidu, Porterze Wrenie, który swoim czytelnikom przekazuje informacje dotyczące morderstw, skandali i śmierci. Akcja toczy się w Nowym Jorku w latach 90-tych. Główny bohater za sprawą swoich tekstów obala mit miasta, w którym spełniają się amerykańskie sny, przedstawiając prawdziwe oblicze NJ. Los jednak chciał, że sam autor felietonów weźmie udział w wydarzeniach, których jednak nie opisze swoim czytelnikom. Wszystko za sprawą zwłok genialnego reżysera, które zostają odnalezione w budynku przeznaczonym do wyburzenia. Wdowa po nim przekazuje Wrenowi klucz do tajnego wideoarchiwum denata, a dziennikarz nawet nie podejrzewa, że stał się właśnie bohaterem sensacyjnej historii, które sam opisywał.

Książka zaliczana jest do gatunku czarnego kryminału, dlatego zapewnia czytelnikowi, poza klasycznymi wątkami występującymi w każdym kryminale, pełne sensacji i brutalności opisy szarej rzeczywistości. Tajemnice Manchatanu to obraz rozkładającej się Ameryki, gdzie na próżno już szukać sprawiedliwych, za to na każdym kroku natrafia się na morderców i ich wspólników.

W postać głównego bohatera wcieli się Adrien Brody, który zostanie również producentem filmu. Natomiast reżyserią i scenariuszem zajął się Brian DeCubellis. Przypominamy, że premiera filmu w Polsce będzie miała miejsce 15 lipca bieżącego roku, natomiast wznowiona edycja powieści Tajemnice Manhatanu trafi na księgarniane półki 10 czerwca. Czekamy z niecierpliwością, a wy?