Książka

Demonolodzy – książka, która stała się inspiracją dla filmu Obecność!

DemonolodzyDemonolodzy autorstwa Geralda Brittlea to autentyczne zeznania znanego małżeństwa, które od lat zajmuje się opętaniem, demonami, nawiedzeniami oraz egzorcyzmami. Edward i Lorraine Warren w swoim fachu są wybitnymi specjalistami. Dlatego polecamy tę książkę wszystkim, którzy cenią sobie dreszcz grozy podczas czytania oraz tym, którzy szukają mrożących krew w żyłach, autentycznych wydarzeń.

Z doświadczenia małżeństwa korzystał m. in. Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych, a Edward, jako jedyny świecki demonolog, zyskał aprobatę z samego Watykanu. Małżeństwo na swoim koncie ma uczestnictwo w tysiącach dochodzeń, które dotyczyły opętania czy nawiedzeń. Najgłośniejsze z nich to m.in.: Amityville, nawiedzenie domu rodziny Snedekerów w Southington – śledztwo było inspiracją do filmu Udręczeni, nawiedzenie domu Perronów w Harrisville – na podstawie owych wydarzeń powstał film Obecność czy nawiedzenie domu Smurlów w Pittston – które było inspiracją dla filmu Nawiedzony dom.

Demonolodzy to bestseller New York Timesa, który na owej liście utrzymywał się przez wiele długich tygodni. I to nie bez przyczyny. Książka ta ujawnia niezwykłe tajemnice, które do tej pory większość ludzi po prostu lekceważyła lub zupełnie ignorowała. Okazuje się bowiem, że opętanie może przytrafić się każdemu. Warrenowie obnażają mechanizmy działania sił nadprzyrodzonych i, co najważniejsze, wyjaśniają procesy duchowe, o których jeszcze niewiele wiemy.

Jak już zostało wspomniane, na podstawie książki Demonolodzy powstały filmy Obecność oraz Obecność 2. Gorąco polecamy tę pozycję każdemu, kto choć trochę wierzy w świat nadprzyrodzonych mocy, jak również sceptykom. Po owej lekturze z pewnością zmieni się punkt widzenia niejednego z niedowiarków.