Dom samobójców - zapowiedź nowej książki Charliego Donlea

Malownicze jezioro, las, beztroska… Tamto lato miało być przyjemnym czasem spędzonym poza domem, dobrą zabawą, z dala od czujnego wzroku rodziców. Żaden z uczniów z pewnością nie spodziewał się, że te wakacje zmienią wszystko. Sprawdźcie, co kryje Dom samobójców – zapowiedź nowej książki Charliego Donlea znajdziecie poniżej.

Dom samobójców - zapowiedź nowej książki Charliego Donlea

To była cholerna rzeź

Do zacisznego miasteczka Peppermill, położonego nad jeziorem Michigan, przyjeżdża wielu młodych ludzi. Znajdująca się tutaj prestiżowa szkoła z internatem przyciąga ich (oraz ich rodziców) renomą, popartą ponad osiemdziesięcioletnią historią placówki. Westmont Prep Boarding School ma przygotować młodzież do rozpoczęcia nauki w college’u i zapewnić im dobry start w dorosłe życie. Sielankowa perspektywa przyszłości dla wielu nastolatków bezpowrotnie ucina się jednak pewnego feralnego dnia…

Latem 2019 roku część uczniów spędza wakacje na terenie szkoły, mieszkając w internacie. Grupa nastolatków urządza wycieczkę w okoliczne lasy, w których znajduje opuszczony dom nauczycielski.

Niedługo potem okolicą wstrząsa wieść: na terenie opuszczonego domu odnaleziono ciała dwójki uczniów, którzy zostali zamordowani w bestialski sposób. Dodatkowo szokuje informacja, że oskarżonym o zabójstwo jest ich nauczyciel.

Od makabrycznej zbrodni mija rok, nie widać jednak końca grozy. Z niewyjaśnionych przyczyn ci z uczniów, którym udało się przeżyć masakrę, powracają do opuszczonego domu, by odebrać sobie życie.

Charlea Donlea Dom samobójców

Dom samobójców – zapowiedź nowej książki Charliego Donlea

Na miejsce zbrodni przybywa rekonstruktor sądowa Rory Moore i partnerujący jej psycholog Lane Phillips. Ich zadaniem jest ustalenie profilu psychologicznego sprawcy. Czy uda im się odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się tamtego tragicznego lata? Czy zatrzymają ciąg tajemniczych samobójstw, popełnianych przez nastolatków?

Najnowsza książka Charliego Donlea będzie kolejnym tomem z serii Mroczna strona, która ukazuje się pod szyldem wydawnictwa Filia. Do tej serii należy także poprzedzający Dom samobójców thriller Uprowadzona (którego recenzję możecie przeczytać W TYM MIEJSCU).

Polskie wydanie Domu samobójców pojawi się na księgarnianych półkach 27 stycznia 2021 roku. Książkę znajdziecie TUTAJ>> 

Zobacz także: