Ekranizacje i adaptacje

Dragon Teeth – doczeka się również adaptacji!

Michael Crichton

Kilka dni temu informowaliśmy was o tym, iż niebawem zostanie wydana nowa powieść Michaela Crichtona pt. Dragon Teeth – niemal ukończona książka, która nie wymaga ingerencji innych pisarzy, a o której świat dowiedział się całkiem niedawno.

I tym razem, dla wszystkich fanów twórczości Crichtona, mamy dobrą wiadomość. Dragon Teeth nie tylko ujrzy światło dzienne w postaci książki. Powieść zostanie również zekranizowana! To z pewnością świetna informacja dla wszystkich miłośników filmu pt. Park Jurajski, ponieważ nowo odkryta powieść dotyczy również tematu dinozaurów. Można więc się spodziewać niezwykle interesującego widowiska.

Adaptacją filmową powieści zajmie się Graham Yost, który na swoim koncie ma już sukces związany z Justified, oraz Bruce McKenna znany z takich produkcji jak Pacyfik czy Kompania braci. Za przedstawiony obraz odpowiadać będzie firma National Geographic, która w ostatnim czasie zaczęła nieco więcej inwestować w programy fabularne. Dlatego też Dragon Teeth przybierze najprawdopodobniej formę mini serialu – które ostatnio stały się dość popularną metodą adaptacji. Ponadto, oferta złożona przez NG zakłada współpracę z takimi gigantami jak Sony Pictures a także Amblin.

Jak podkreślili przedstawiciele National Geographic, Dragon Teeth jest śmiałą powieścią, która przełożona na język filmu, z pewnością zrobi wrażenie na widzach. Mini serial będzie połączeniem przygody i nauki, a wydarzenia skupią się na rywalizacji dwóch paleontologów. Wygra ten, który jako pierwszy dokona niezwykłych odkryć z tajemniczych wykopalisk.

Nie do końca jeszcze wiadomo, kiedy adaptacja Dragon Teeth miałaby pojawić się na ekranach, ale z pewnością jest to kolejna produkcja, na którą warto czekać.