Drugi sezon Wiedźmina

Odliczacie już dni do 17 grudnia? Premiera drugiego sezonu serialu Wiedźmin już jaśnieje na horyzoncie. A im bliżej, tym bardziej niecierpliwe oczekiwanie. Żeby jeszcze nieco pogrzać przedpremierową atmosferę, zebrałam ostatnie wiedźmińskie newsy i ploteczki. Jesteście ciekawi?

Drugi sezon Wiedźmina - plakat

Drugi sezon Wiedźmina — o czym będzie?

Jeżeli nie widzieliście pierwszego sezonu, to ten fragment artykułu powinniście sobie darować. Ostrzegam, bo teraz będą spojlery.

Pierwszy sezon Wiedźmina kończy krwawa bitwa z Nilfgardem o Wzgórze Sodden. Podczas niej ginie wielu magów i czarodziejek. Geralt jest przekonany, że w gronie poległych jest też Jennefer.

Całe szczęście, że przeznaczenie znów dało o sobie znać i wiedźmin w końcu znajduje Ciri. Teraz musi zapewnić jej bezpieczeństwo. Dlatego zabiera ją do jedynego domu, jaki zna — wiedźmińskiej twierdzy Kaer Morhen. Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że Ciri ma moc. Jednak nieokiełznana może jej zagrozić. Zatem dziewczyna będzie musiała nauczyć się, jak sobie z nią radzić.

Klimatyczne zdjęcia z planu

Podobno twórcy wzięli sobie do serca uwagi fanów, a zwłaszcza tę dotyczącą chaosu fabularnego i niejasnego osadzenia poszczególnych wątków w czasie. Tym razem ma być lepiej. Serial dostał też większy budżet, więc podejrzewam, że to też pozytywnie wpłynie na to, jaki będzie efekt końcowy.

W zeszłym miesiącu opublikowano zdjęcia z planu, które (nie mogło być inaczej) jeszcze bardziej rozbudzają ciekawość i niecierpliwość. To fotosy z pierwszych dwóch odcinków. Sami spójrzcie:

Serial Wiedźmin — w lutym zaczną się zdjęcia do 3 sezonu?

Jeszcze nie było premiery drugiego sezonu, a już oficjalnie potwierdzono trzeci. Co więcej, wiedźmińscy tropiciele wpadli na pewien ślad. To za sprawą ogłoszeń castingowych, w których pojawiła się informacja o planowanym starcie zdjęć. Zatem jest spora szansa na to, że zdjęcia wystartują już w lutym.

To jakiś punkt zaczepienia, jednak co to tej informacji warto zachować ostrożność. W końcu ostatni czas jasno pokazał nam, że pandemia potrafi pokrzyżować wiele planów.

Drugi sezon Wiedźmina - plakat

Czy będzie 7 sezonów?

Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu, zdradziła dawno temu (przed premierą pierwszego sezonu), że istnieje plan na 7 sezonów Wiedźmina. Fani dobrze to zapamiętali i ostatnio w wywiadzie z Cavillem dla The Hollywood Reporter padło o to pytanie.

Aktor co prawda nie potwierdził, że plany na ten serial są tak dalekosiężne, ale wyraził gotowość zagrania w aż siedmiu sezonach. Pod jednym warunkiem — że scenarzyści za bardzo nie odlecą i będą odpowiednio szanować to, co wykreował Sapkowski.

Pamiętajcie o książkach!

Wraz ze zbliżającą się premierą 2. sezonu Wiedźmina, wzbiera też fala wiedźminomanii. Warto pamiętać, że wszystko zaczęło się od książek Andrzeja Sapkowskiego. Także jeżeli jeszcze nie czytaliście wiedźmińskiej sagi, to nie ma czasu do stracenia, zajrzyjcie tutaj: książki z serii Wiedźmin.

Sprawdź też: