Opowiadania Kinga na ekranie

Opowiadania Kinga na ekranie to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów twórczości amerykańskiego pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają także miłośnicy mrocznych i trzymających w napięciu produkcji. Książki mistrza horroru nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem filmowego świata. Nic więc dziwnego, że w sieci co chwilę pojawiają się nowe informacje o kolejnych ekranizacjach. Tym razem rzecz dotyczy krótkich historii, zawartych w tomie Jest krew, który na polskim rynku pojawił się w tym roku. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Opowiadania Kinga na ekranie

Opowiadania Kinga na ekranie – co wiemy?

Jak już wspomnieliśmy, Stephen King sprzedał prawa do ekranizacji opowiadań, zawartych w tomie Jest krew. Co ciekawe, każdą historię na ekrany przeniesie ktoś inny. W związku z tym za Telefon pana Harrigana odpowiedzialna będzie platforma Netflix. Streamingowy gigant połączył siły z producentem filmowym Blumhouse oraz reżyserem Ryanem Murphym. Opowiadanie Szczur przypadło w udziale Benowi Stillerowi, który najprawdopodobniej nie tylko wyreżyseruje ekranizację, ale wcieli się także w postać głównego bohatera. Natomiast prawa do ekranizacji opowiadania pt. Życie Chucka trafi w ręce Darrena Aronofsky’ego.

Fani z pewnością zauważają tu brak ostatniego, tytułowego powiadania pt. Jest krew, są czołówki. Zgadza się, ponieważ prawa do tej historii nie zostały sprzedane. Dlaczego? Może być to podyktowane faktem, że główną bohaterką w tej historii jest Kinga Holy Gibney, która pojawiła się już w serialu Outsider, dostępnym na HBO GO.

Tym samym nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje, dotyczące wspomnianych produkcji. Jeśli tylko pojawią się jakieś nowe wieści, od razu damy wam o tym znać.

Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się ze zbiorem opowiadań pt. Jest krew, odsyłamy tutaj. To świetna propozycja na długie, letnie wieczory. Autor po raz kolejny udowadnia, że nie bez przyczyny od lat zajmuje najwyższe podium w dziedzinie literatury grozy i horroru. Sprawdźcie i przekonajcie się o tym sami!