Dzień Detoksu Cyfrowego

Dzień Detoksu Cyfrowego przypada na 19 lipca i jak się okazuje, jest świętem, w którym udział bierze coraz więcej osób. Raporty Digital 2019 z Hootsuite i We Are Social wskazują, że dziennie spędzamy średnio 6 godzin i 42 minuty w sieci. Co ciekawe, aż połowa tego czasu przypada na urządzenia mobilne. Kiedy tak podsumujemy rok, wychodzi, że surfowanie w internecie pochłania nam 100 dni w roku, co daje ¼ naszego życia. A przecież mówimy tylko o samej aktywności w sieci. Poza tym w dzisiejszej dobie bardzo trudno jest nam rozstać się ze smart fonem, który jest „oknem na świat” niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

Coraz nowsze badania pokazują, że taki urządzenia oraz platformy cyfrowe są skonstruowane tak, by błyskawicznie uzależnić. Dlatego Dzień Detoksu Cyfrowego jest bez wątpienia słuszną i potrzebną inicjatywą. I chociaż wielu nie wyobraża sobie dziś choćby kilku godzin bez telefonu z dostępem do internetu, my proponujemy coś w zamian. Spędźcie ten czas z książką! W dzisiejszym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ umieściliśmy tu po jednym egzemplarzu z każdego gatunku! Ponadto prezentowane tytuły to gorące hit, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Dzień Detoksu Cyfrowego

fot. cyfrowasuwerennosc.pl

Dzień Detoksu Cyfrowego

Offline - kup na TaniaKsiazka.plOffline Mark Boyle

To idealna książka, by uczcić ten wyjątkowy dzień. Autor dzieli się w niej wnioskami, które skłoniły go do „powrotu do korzeni”, oraz osobistą podróżą w poszukiwaniu sensu życia. Nie zabraknie tu także wskazówek, jak pielęgnować człowieczeństwo bez udziału urządzeń elektronicznych. Tutaj życiem rządzi rytm pór roku, a w tle roztacza się krajobraz daleki od miejskiego zgiełku i nowoczesnych technologii. Autor udowadnia, że tak da się żyć i wbrew pozorom, a taki detoks doskonale nam służy.

Niebezpieczna podróż - kup na TaniaKsiazka.plNiebezpieczna podróż Tove Jansson

To propozycja dla nieco młodszych odbiorców. Główną bohaterką jest Zuzanna, która już od rana jest w złym nastroju. Drażni ją dosłownie wszystko! Nawet słońce i zieleń trawy. I chciałby, żeby coś w końcu zaczęło się dziać, choćby najgorszego… A wypowiedziane na głos życzenie, nagle się spełnia. Leśny mech zamienia się w błoto, robi się ciemno i strasznie, a ona wyrusza w fascynującą podróż, podczas której spotyka bohaterów książki o Muminkach.

Gorące lato - sprawdź na TaniaKsiazka.plGorące lato. Grzeszne opowieści Agnieszka Lingas-Łoniewska

To zbiór 10 naprawdę gorących opowiadań, za które odpowiadają jedne z głośniejszych nazwisk wśród twórczyń literatury dla kobiet. Doskonała propozycja na letnie dni. Nie zabraknie tu typowo wczasowych scenerii – morze, szum fal, złota plaża, opalone ciała. Pojawia się nie tylko wakacyjne odprężenie, ale też ukradkowe spojrzenia, od których zaczynają się namiętne romanse.

Dzień Detoksu CyfrowegoPoskromić bestię Eric Wilson

W tej książce wieloletni przyjaciel i menadżer Tysona, z którym bokser rozstał się po batalii sądowej, po raz pierwszy przerywa milczenie. Tabuny kobiet, hodowanie tygrysów, zabawy z bronią i tuszowanie afer ogromnymi pieniędzmi – tak wyglądała jego codzienność w teamie mistrza świata wagi ciężkiej. Mike był królem życia, a Holloway jego aniołem stróżem, próbującym poskromić ciągle pakującą się w kłopoty Bestię. Tym samym autor pokazuje, że prawdziwa historia Mike’a Tysona jest inna, niż ten przedstawił to w swojej autobiografii.

Osiedle RZNiW - zobacz na TaniaKsiazka.plOsiedle RZNiW Remigiusz Mróz

Blokowisko na osiedlu RZNiW – tutaj rytm dnia wyznacza rap, a wokół unosi się dym z jointów. Na dwudziestym piętrze jednego z bloków mieszka Deso. Chłopak wychowuje się bez rodziców, a każdy kolejny dzień to zmagania z życiem w skrajnej nędzy. Pewnej nocy otrzymuje esemesa z nieznanego numeru. Nadawca pisze: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Deso po chwili wahania oddzwania, ale w słuchawce słyszy jedynie trzask. Nazajutrz dowiaduje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Bohater kompletnie nie ma pojęcia, dlaczego dziewczyna postanowiła skontaktować się akurat z nim. Jednak uznaje, że to nie może być przypadek i zaczyna na własną rękę szukać zaginionej.

Dzień Detoksu Cyfrowego Zawsze będziemy razem Gabriela Gargaś

Teresa i Kateryna mają wspólną siostrę, jednak koleje ich losów były zupełnie różne. Kobiety ze względu na bolesną przeszłość, nigdy nie miały okazji się poznać. Teraz Teresa jako młoda żona czuje, że jest coraz bardziej samotna. Jej mąż angażuje się w politykę, a odmienne poglądy stają się zarzewiem kłótni. Poza tym Maksymilian spędza sporo czasu poza domem i poznaje fascynującą kobietę, z którą wiele go łączy. Tymczasem Kateryna próbuje ułożyć sobie życie u boku Gustawa. Ukochany mężczyzna, dzieci i praca w szpitalu sprawiają, że wreszcie może zaznać spokoju i szczęścia. Jednak do czasu.

Szkoła dla wybranych - kup na TaniaKsiazka.pl Szkoła dla wybranych Samuel Miller

Emmę znają tutaj wszyscy, ponieważ znacznie się wyróżnia. A jest to sztuka dość trudna w Redemption Prep, szkole, w której każdy uczeń jest wyjątkowy i został starannie dobrany, by móc uczęszczać do tej prestiżowej placówki. Wkrótce jednak dziewczyna znika, a podejrzenia padają na każdego z uczniów. Rozpoczyna się śledztwo, jednak szybko wychodzi na jaw, że są tacy, którym wcale nie zależy na tym, by dziewczyna została odnaleziona. Do tego wychowankowie odkrywają, że szkoła skrywa pewną mroczną tajemnicę, a do jej odkrycia kluczem jest Emma.

Więcej o Dniu Detoksu Cyfrowego przeczytacie tutaj. Natomiast tutaj znajdziecie jeszcze większy wybór książek. Dajcie znać, czy macie zamiar obchodzić to święto!