Dzień Uwięzionego Pisarza - sprawdź książki na TaniaKsiazka.pl

Dzień Uwięzionego Pisarza, który przypada na 15 listopada, to idealny moment, by tego dnia zwrócić szczególną uwagę na literaturę faktu. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy PEN, a jego zadanie jest proste. Ma ono zwrócić uwagę na fakt, jak często niebezpiecznym zawodem bywa dziennikarstwo śledcze, czy tworzenie reportaży z najbardziej niebezpiecznych zakątków świata. Ludzkość przecież słyszała już o takich historiach, za które dziennikarze i pisarze często lądowali w więzieniach. Ponadto ci, którzy nie boją się poruszać ważnych i trudnych tematów w swoich książkach nierzadko też przypłacają to utratą zdrowia, a czasem nawet życia.

Dzień Uwięzionego Pisarza - sprawdź książki na TaniaKsiazka.pl

W związku z tym dziś podrzucam wam kilka reportaży, które już niebawem pojawią się lub już pojawiły się na naszym rynku. Koniecznie sprawdźcie, o czym ich autorzy tym razem informują świat.

Dzień Uwięzionego Pisarza – lieratura faktu!

Wroną po Stanach - kup na TaniaKsiazka.plDzień Uwięzionego Pisarza – Wroną po Stanach

Amerykański korespondent telewizji TVN zabiera czytelników w niezwykłą i fascynującą podróż po Stanach Zjednoczonych. To wycieczka od Nowego Jorku po Hawaje. Od Florydy po Kalifornię. Ameryka z lotu Wron, perspektywy polskiego korespondenta. A ponieważ autor charakteryzuje się wnikliwym zmysłem obserwacji i umiejętnością słuchania ludzi, prezentuje odbiorcom naprawdę porywający reportaż.

Książka jest już dostępna.

Wymazana granica - kup na TaniaKsiazka.plDzień Uwięzionego Pisarza – Wymazana granica

Czytelnicy znajdą tu reporterskie sprawozdanie z wyprawy, którą autor odbył wzdłuż granic II RP. Tym samym zaczyna od Kaszub, a później wędruje przez Wielkopolskę, Śląsk, Bieszczady, po Kresy Wschodnie, Mazury i Pomorze. Ponadto udaje się mu również odnaleźć ostatnich pamiętających przedwojenne granice i ich znikanie. A całą relację z tej niezwykłej wyprawy zamknął w tym brawurowym reportażu.

Książka dostępna od 25 listopada 2020 roku.

Dzień Uwięzionego Pisarza - sprawdź książki na TaniaKsiazka.plDzień Uwięzionego Pisarza – Niewidzialny front

Jak wygląda walka z koronawirusem na pierwszym froncie? Strach, panika, wysiłek ponad możliwości ludzkiego organizmu. Z czy mierzą się na co dzień lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny w tym trudnym czasie? O tym opowiada lekarz, który przeżył to wszystko na własnej skórze.

Książka jest już dostępna.

Dzień Uwięzionego Pisarza - sprawdź książki na TaniaKsiazka.plDzień Uwięzionego Pisarza – Kim Dzong Un

Jung H. Pak, była analityczka CIA i znawczyni problematyki polityki międzynarodowej, z reporterską dociekliwością opisuje nieznane fakty z życia przywódcy Korei Północnej. Jesteście ciekawi, kim naprawdę jest Kim Dong Un oraz jakie sekrety skrywa jeden z najbrutalniejszych reżimów świata? Ten reportaż odpowiada na wiele nurtujących i nieoczywistych pytań.

Książka jest juz dostępna.

Kraj naprawdę i na niby - zobacz na TaniaKsiazka.plDzień Uwięzionego Pisarza – Kraj naprawdę i na niby

Gujana Francuska to dawna kraina niewolnictwa i kolonii karnych. Autor wyrusza na spotkanie mieszkańców wybrzeża i dalekiego interioru. Tym samym czytelnikom pokazuje Gujanę widzianą ich oczyma, tworząc brawurową opowieść o świecie, którego nie znamy. Tutaj kolonialna przeszłość i neokolonialna teraźniejszość wciąż pozostają źródłem nieustających napięć.

Książka jest już dostępna.

Sycylijski mrok - kup na TaniaKsiazka.plDzień Uwięzionego Pisarza – Sycylijski mrok

Sycylia to nie tylko piękna, słoneczna wyspa i turystyczny raj. Ponieważ wielokrotnie była sceną okrutnych wojen, cierpienia i przemocy. Peter Robb prezentuje wyprawę po tym regionie bez zbędnego koloryzowania. Mafii w jego wydaniu daleko od romantyzmu. Tym samym honor i lojalność zastąpiły bezwzględny terror, korupcja i krętactwo, a granice dzielące ją od świata wielkiej polityki niemal całkiem się zatarły.

Książka jest już dostępna.