Dziwne losy Jane Eyre to jedna z najpopularniejszych książek stworzonych przez Charlotte Brontë. Pierwszy raz ujrzała ona światło dzienne w 1847 roku. Teraz zaś ma szansę przeżyć swoją drugą młodość. Dlaczego? Otóż okazuje się, że historia doczeka się komiksowej adaptacji. Chcecie poznać szczegóły? Koniecznie czytajcie dalej!

Dziwne losy Jane Eyre – nietypowa adaptacja

Na pomysł wpadła Aline Brosh McKenna, która na koncie ma głośne sukcesy związane z ekranizacją m.in.: Diabeł ubiera się u Prady czy Kupiliśmy zoo. Za projekt więc bierze się nie byle kto. A ponieważ literacka twórczość sióstr Brontë jest nieustanną inspiracją do tworzenia przeróżnych, niecodziennych dzieł, tak stało się i tym razem. McKenna postanowiła stworzyć graficzną opowieść, której akcja zostanie umiejscowiona w czasach współczesnych. Oto co na temat projektu mówi pomysłodawczyni:

Jestem niezmiernie podekscytowana tym, że ludzie będą mieli okazję zapoznać się z zupełnie nowym spojrzeniem na tą klasyczną historię. Nasza Jane to dziewczyna zmagająca się z wieloma współczesnymi problemami, jednak w dalszym ciągu znaleźć można w niej tak charakterystyczne cechy Jane Eyre, jak dobroć i niezachwiana moralność. Przenieśliśmy tę historię w zupełnie nowe rejony, jednak zachowaliśmy tajemnicę, romans i pragnienie, a więc elementy, które sprawiają, że ta opowieść od lat jest tak żywa.

Premiera komiksu w Stanach Zjednoczonych przewidywana jest na jesień 2017 roku. Warto tutaj dodać, że za ilustracje odpowiedzialny będzie Ramon K. Perez. Polskim czytelnikom jest on znany głównie za sprawą Piaskowej opowieści. Ma on także na koncie współpracę z takim gigantem jak Marvel, gdzie tworzył obrazy do serii z Kapitanem Ameryką, drużyną Avengersów czy Spider-Manem.

Powieść Dziwne losy Jane Eyre znajdziecie tutaj. Serdecznie polecamy!