Ekranizacja książki Moxie już w marcu na Netflixie Ekranizacja książki Moxi

3 marca na Netflixie pojawi się świetna komedia dla nastolatków. Film Moxie to ekranizacja książki Moxie. Dziewczyny rządzą! autorstwa Jennifer Mathieu. Jak sugeruje tytuł, jest to propozycja skierowana do dziewcząt. Ale kto chłopcom obejrzeć zabroni?! 🙂 Pojawia się tu dobrze znany wątek, czyli sposób na to, jak zmierzyć się z przeciwnościami losu i zawalczyć o marzenia. Takich treści dla młodzieży nigdy za wiele!

Ekranizacja książki Moxie. Dziewczyny rządzą Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Ekranizacja książki Moxie. Dziewczyny rządzą!

Główną bohaterką opowieści jest całkiem przeciętna, nieśmiała szesnastolatka, Vivian Carter. Chodzi do liceum, dobrze się uczy i zupełnie nie wyróżnia się z tłumu. Jak większość uczniów musi sobie radzić z niekiedy bardzo nieprzyjemnymi sytuacjami, również z seksistowskimi komentarzami kolegów. W pewnym momencie jednak dziewczyna ma dosyć tego typu upokorzeń. Pragnie wyrazić stanowczy sprzeciw takiemu traktowaniu dziewczyn. Do głowy przychodzi jej pewien szalony pomysł. Inspirując się swoją mamą, która ma za sobą buntowniczą przeszłość z punk rockiem w tle, postanawia prowadzić autorską feministyczną gazetkę szkolną. Anonimowo! I ten niecodzienny krok doprowadza do prawdziwej rewolucji w całej szkole. Zbuntowane dziewczyny natchnione wyczytanymi treściami zaczynają walczyć o siebie, swoją godność i nietykalność. Czy uda im się nauczyć kolegów szacunku do kobiet? Odpowiedzi szukaj w marcu w filmie lub wcześniej na kartkach powieści Jennifer Mathieu, którą znajdziesz tutaj.

Jennifer Mathieu zaczęła pisać już we wczesnym dzieciństwie. Teraz na co dzień mieszka w Teksasie, gdzie pracuje jako nauczycielka angielskiego. Ta była dziennikarka tworzy powieści dla młodzieży, w których nastolatków traktuje jak najbardziej poważnie. Dzięki swojemu podejściu do młodych dorosłych jej książki zyskały popularność na całym świecie, a ona tym samym wielu młodych fanów. Mathieu  w swojej twórczości porusza trudną tematykę – życiowe problemy i releacje – dzięi czemu jest swego rodzaju przewodnikiem po odkrywanym przez młodzież świecie. Bohaterowie jej historii starają się sobie radzić samodzielnie, jednak  niekiedy pomagają im bliscy i przyjaciele, co podkreśla istotę więzi międzyludzkich.

Ekranizacja książki Moxie – twórcy

Reżyserką ekranizacji książki Moxie oraz jej współproducentką jest Amy Poehler, aktorka znana przede wszystkim z wielu ról komediowych. Możesz ją kojarzyć z filmów takich jak: Siostry, Wredne dziewczyny, czy Mama do wynajęcia. Scenariusz natomiast napisali Tamara Chestna (After), Dylan Meyer (XoXo, Miss 2059), a produkcją zajęli się również Kim Lessing (I feel bad, Culling Hens) oraz Morgan Sackett (Dobre miejsce, Figurantka). To twórcy, których nie dostrzeżemy podczas seansu. Kto natomiast pojawi się na ekranie? W postać głównej bohaterki, Vivian, wcieliła się znana z Małych Kobietek oraz filmu Może pora już z tym skończyć – Hadley Robinson. W pozostałych rolach zobaczymy: Lauren Tsai, Patrick Schwarzenegger, Nico Hiraga, Sydney Park, Josephine Langford, Clark Gregg, Josie Totah, Alycia Pascual-Peña, Anjelika Washington, Charlie Hall, Sabrina Haskett, Ike Barinholtz, Amy Poehler, Marcia Gay Harden

Do premiery zostały pozostały niecałe dwa miesiące. Teraz możesz rzucić okiem za kulisy pracy nad filmem:

Powiązany artykuł: