Ekranizacja Ballady ptaków i węży

Już jakiś czas temu wspominaliśmy, że seria Igrzyska śmierci doczeka się prequela. Ponieważ wszystkie części z cyklu zostały zekranizowane, można było domyślać się, że to samo czeka najnowszą powieść Collins. Teraz mamy potwierdzone informacje i chętnie zdradzimy Wam kilka szczegółów na ten temat. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej!

Ekranizacja Ballady ptaków i węży

Ekranizacja Ballady ptaków i węży – kilka słów o produkcji i książce

Oto co sama autorka napisała na temat najnowszego projektu:

Studio Lionsgate zawsze było kinowym domem „Igrzysk śmierci”. Jestem uradowana powrotem do nich dzięki mojej nowej książce. Od samego początku filmowcy traktowali materiał źródłowy z wielkim szacunkiem, biorąc pod uwagę temat i narracyjne elementy tej historii, tworząc wspaniały zespół zarówno przed jak i za kamerą. To będzie wielka przyjemność powrócić do współpracy z Niną, Francisem i Michaealem, by przenieść powieść na duży ekran i ponownie obcować z ich niesamowitymi talentami w świecie Panem. 

Tym samym wiemy już, że za reżyserię produkcji będzie odpowiedzialny po raz kolejny Francis Lawrence. Natomiast za scenariusz będą odpowiadać Michael Arndt oraz sama autorka książki, Suzanne Collins. Ponadto w roli producentki wykonawczej ponownie wystąpi Nina Jacobs.

Warto tutaj przypomnieć, że światowa premiera książki pt. Ballada ptaków i węży zapowiadana jest na 19 maja 2020 roku. W Polsce powieść pojawi się nieco później, bo w połowie czerwca bieżącego roku. Jej akcja rozpoczyna się 64 lata przed wydarzeniami, które czytelnicy poznają w pierwszym tomie Igrzysk śmierci. Jej głównym bohaterem jest osiemnastoletni Coriolanus Snow, znany później, jako złowieszczy prezydent Panem.

 Dajcie nam znać, czy ekranizacja Ballady ptaków i węży to produkcja, na którą czekacie. Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością pisarki, odsyłamy tutaj. Koniecznie sprawdźcie tę serię! Gwarantujemy, że nie pożałujecie.