Ekranizacja serii Percy Jackson

Rick Riordan zaskoczył ostatnio swoich czytelników oznajmiając na swoim profilu na Facebooku, że nadchodzi nowa ekranizacja serii Percy Jackson na Disney+. Fani serii wiedzą, że do tej pory powstały dwie filmowe adaptacje przygód. Niestety prace nad kolejnymi częściami zostały zawieszone. Jak będzie tym razem?

Seria Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Kim jest Percy Jackson? Wydawałoby się, że jest zwykłym nastolatkiem. Przynajmniej tak właśnie myśli o sobie główny bohater powieści Ricka Riordana, dopóki w wieku dwunastu lat nie poznaje swojej prawdziwej tożsamości. Percy jest bowiem potomkiem samego Posejdona, co na dodatek czyni z niego półboga!

Brzmi to nieprawdopodobnie, tak samo dla nas, jak i dla samego Percy’ego. Przecież całe życie wychowywała go jego ukochana matka i znienawidzony ojczym… Na dodatek nie różni się od swoich rówieśników. No może trochę. Bohater nie ma jednak zbyt wiele czasu na przyswojenie tej informacji, ponieważ czeka go stanięcie oko w oko ze swoim przeznaczeniem. Percy rozpoczyna walkę o to, by udowodnić, że zasługuje na bycie synem boga.

Ekranizacja serii Percy Jackson – książek szukaj na TaniaKsiazka.pl

Seria Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy to wciągająca historia nastolatka, który musi znaleźć sprzymierzeńców i poradzić sobie w nowym świecie greckich bóstw, z którym jak się okazuje ma więcej wspólnego niż kiedykolwiek by podejrzewał.

Na cykl składa się pięć tytułów autorstwa Ricka Riordana, wydawanych cyklicznie od 2009 roku. Są to: Złodziej Pioruna, Morze potworów, Klątwa Tytana, Bitwa w Labiryncie oraz Ostatni Olimpijczyk.

Dotychczasowe adaptacje

Do tej pory fani serii mogli obejrzeć dwie filmowe adaptacje serii. Są to: Złodziej Pioruna (2010) w reżyserii Chrisa Columbusa oraz Morze Potworów (2013) wyreżyserowane przez Thora Freudenthala. Filmy spotkały się jednak z krytyką wiernych fanów Percy’ego z dwóch powodów.

Po pierwsze obie części cyklu odbiegały w wielu aspektach od oryginału. Zarzucano im spłycenie wielu wątków, a także rozbieżną kreację postaci. Po drugie reżyserią oraz scenariuszem obu części zajmowali się zupełnie różni twórcy, co dodatkowo podkreśliło rozbieżności od oryginału tworząc również pewne niespójności między częściami. Być może właśnie dlatego trzecia część przygód nie powstała.

Nowa ekranizacja serii Percy Jackson na Disney+

Niedawno autor serii, Rick Riordan, zaskoczył swoich czytelników informując o powstaniu nowej adaptacji przygód młodego półboga. Na swoich profilu na Facebooku zdradził, że nadchodzi nowa ekranizacja serii Percy Jackson na Disney+! Jak informuje autor:

Ekranizacja serii Percy Jackson

Witajcie fani Percy’ego Jacksona!
Przez ostatnią dekadę ciężko pracowaliście popierając ideę wiernej adaptacji filmowej świata Percy’ego Jacksona. Niektórzy z was nawet sugerowali, że byłaby to świetna seria dla Disney +. Nie moglibyśmy się z tym nie zgodzić!

Na tym etapie nie możemy powiedzieć nic więcej, niemniej jednak jesteśmy bardzo podekscytowani pomysłem serii live-action o najwyższej jakości, zgodnego z fabułą oryginalnych przygód Percy’ego Jacksona zawartych w pięciu książkach, zaczynając od Złodzieja Pioruna . Zapewniamy, że Becky i ja będziemy osobiście zaangażowani w każdy aspekt programu. W przyszłości pojawi się o wiele więcej wiadomości, ale na razie mamy wiele do zrobienia! Zapnijcie pasy, półbogowie. To będzie fantastyczna, ekscytująca jazda!

Autor dodał również, że produkcja znajduje się jeszcze na bardzo wczesnym etapie, dlatego casting obsadzający główne role jeszcze się nie rozpoczął. Niemniej jednak obiecuje informować o postępach możliwie najszybciej, jak będzie to możliwe, co będziemy czynić i my. 😉

Przypominamy, że premiera platformy streamingowej Disney+ w Polsce została przeniesiona, o czym informowaliśmy tutaj. Dlatego mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli cieszyć się zarówno dostępem do klasyków Disneya, jak i zupełnie nową odsłoną przygód Percy’ego Jacksona.

Planujecie obejrzeć nową ekranizację serii po jej premierze? 🙂