Ekranizacja Świętych gier to nie lada gratka dla wszystkich miłośników thrillerów oraz kryminałów i sensacji. Książka, której autorem jest Vikram Chandra to mistrzowska powieść, która została okrzyknięta indyjską wersją Ojca chrzestnego. I trudno się dziwić, książka jest znana na całym świecie i w błyskawicznym tempie zyskała status bestsellera, stając się międzynarodowym hitem. Poza tym o jej sukcesie świadczą liczne prestiżowe wyróżnienia i nagrody. W związku z tym trudno się dziwić, że tak głośną historią zainteresowała się w końcu branża filmowa. Tym samym czytelnicy i miłośnicy nietuzinkowych produkcji mają okazję oglądać naprawdę dobrą produkcję. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Ekranizacja Świętych gier – kilka informacji

Serial możecie zobaczyć na platformie Netflix, gdzie już niedługo ma pojawić się drugi sezon produkcji. Na małych ekranach widzowie zobaczą takie gwiazdy jak: Saif Ali Khan (inspektor Sartaj Singh), Nawazuddin Siddiqui (Ganesh Gaitonde) czy Radhika Apte (Anjali Mathur) oraz Rajshri Deshpande (Subhadra). Zdjęcia do serialu nakręcono w Mumbaju. Ekranizacja zbiera wśród widzów bardzo dobre recenzje, nic więc dziwnego, że czekają oni z niecierpliwością na kolejne odcinki.

O czym zaś opowiada sama historia? Głównym bohaterem jest czterdziestokilkuletni policjant, Sartaj Singh. Można powiedzieć, że najlepsze lata ma już za sobą. Rozwiódł się z żoną, a na horyzoncie nie ma już żadnych perspektyw rozwoju zawodowego. Wkrótce jednak dowiaduje się, że w mieście przebywa jeden z najbardziej nieuchwytnych przywódców półświatka mafijnego, Ganesh Gaitonde. Przestępca zabarykadował się w kryjówce otoczonej szczelnie przez policjantów. Tym samym bohater zaczyna wierzyć w odmianę swojego losu. Jednak Gaitonde popełnia samobójstwo i zostawia masę brudnych pieniędzy oraz więcej pytań niż odpowiedzi. Oficjalnie śledczy zamykają sprawę. Singh jednak na polecenie służb wywiadowczych zaczyna dociekać przyczyn owego samobójstwa. Z tego powodu ślady prowadzą go w głąb podziemnych metropolii świata zorganizowanej przestępczości i powszechnej korupcji.

Ekranizacja Świętych gier nie bez powodu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Koniecznie dajcie znać, czy oglądacie ten serial i jak Wasze wrażenia. Tymczasem wszystkich zainteresowanych książkową wersją odsyłamy tutaj. Znajdziecie tam nowe wydanie Świętych gier.