Literatura pięknaSeriale na podstawie książek

Serial The Overstory – na podstawie powieści nagrodzonej Pulitzerem Listowieść

Serial The Overstory - na podstawie powieści nagrodzonej Pulitzerem Listowieść Serial The Overstory

Gdy w 2018 roku amerykański pisarz Richard Powers wydawał swoją książkę The Overstory, nie przypuszczał, że otrzyma za nią nagrodę Pulitzera. A już na pewno nie przyszło mu do głowy, że na jej podstawie powstanie serial, który zobaczy cały świat. Polski tytuł tej ekranizowanej powieści, która w maju br. ukazała się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa W.A.B. to Listowieść. Informacja o tym, że świat kina szykuje się do jej adaptacji, obiegła świat już w kwietniu. Teraz natomiast pojawił się news, z którego dowiadujemy się, kto dołączył do grupy tworzącej serial The Overstory. Któż to taki?

Serial The Overstory Książkę Listowieść znajdziesz na TaniaKsiazka.pl >>

Serial The Overstory

Serial The Overstory na podstawie powieści nagrodzonej Pulitzerem autorstwa Richarda Powersa ma bardzo interesujących i ważnych ojców. Otóż producentami wykonawczymi adaptacji są twórcy Gry o Tron – David Beniof i D.B. Weiss. Tym razem jednak ekranizacja nie powstaje dla sieci telewizyjnej HBO, ale dla jej mocnej konkurencji – platformy streamingowej Netflix. Prace nad filmem trwają od początku roku, a ostatnio do tego prestiżowego zespołu dołączył nie kto inny, jak Wolverine! No dobrze, nie postać z filmu na podstawie komiksu Marvela, ale aktor, który się w niego wcielał – Hugh Jackman. Artysta bowiem nie tylko zajmuje się kreowaniem niezapomnianych ról przed kamerą. Do tej pory czuwał również nad powstawaniem kilku obrazów jako producent (m.in. nad wspomnianym filmem o superbohaterze). Biorąc pod uwagę talenty całej trójki, możemy spodziewać się prawdziwej bomby.

Już sam temat serialu The Overstory jest dość ciekawy i bardzo na czasie. Fabuła powieści Listowieść dotyka bowiem problemu katastrofy klimatycznej. Pisarz stworzył dziewięć historii, które odpowiadają na trudne pytania. M.in. jak będzie wyglądać świat, jeśli nie będziemy odpowiednio ochraniać środowiska naturalnego i jaka przyszłość czeka nasz gatunek i miejsce, w którym żyjemy? Szykujmy się zatem na seans pod znakiem aktywizmu ekologicznego, podczas którego przyjrzymy się relacji człowieka z naturą oraz jego destrukcyjnego wpływu na naszą planetę.

***

Książkę Richarda Powersa pt. Listowieść znajdziesz pod tym linkiem. Co ciekawe autor w tym roku został wpisany na długą listę nominowanych do Nagrody Bookera 2021 za swoja najnowszą powieść zatytułowana Bewilderment. Kto wie? Może to właśnie on otrzyma laur zwycięzcy? Krótką listę poznamy 6 września, natomiast zwycięzców 3 października.

Zobacz także: