ElantrisElantris to powieść, której autorem jest Brandon Sanderson. Polscy fani pisarza mieli ostatnio trochę powodów do narzekań, gdyż książka ta rozeszła się jak świeże bułeczki. Tym samy część czytelników zmuszona była czekać na dodruk. Jednak dla wszystkich tych, którym kończy się już cierpliwość, mamy dobrą wiadomość. Sprzedaż książki została wznowiona!

Czym jest Elantris?

To olbrzymie, piękne oraz promienne miasto. Jest ono zamieszkiwane przez istoty obdarzone niezwykłymi, magicznymi mocami. Swoje umiejętności owe istoty wykorzystują by pomóc ludowi Arelonu. Warto wspomnieć, że mieszkańcy miasta początkowo byli zwykłymi ludźmi. Ich los jednak odmienił się, gdy zostali dotknięci tajemniczą i odmieniającą mocą Shaod. Jak jednak wiadomo, los nie zawsze jest tak łaskawy, jakby mogło się to wydawać. Dziesięć lat po tym dziwnym wydarzeniu Elantryjczycy zaczęli słabnąć. Stali się zniszczonymi istotami, które wyglądem przypominały trędowatych. Zaś ich rodzinne miasto pokryło się brudem i stało się odstraszającą ruiną. Moc Shaod, którą uważali za zbawienie i łaskę, okazała się przekleństwem.

Arleon zyskało nową stolicę – Kae. Ta jednak wciąż znajduje się w cieniu Elantris. Nawet jej mieszkańcy usilnie ignorują nowe miejsce, w którym przyszło im żyć. W końcu do Kae przybywa księżniczka Sarene z Ted, która chce zawrzeć polityczne małżeństwo. Jej wybrankiem jest książę korony, Raoden. Para przez długi okres wymieniała ze sobą listy, dzięki temu Sarene ma podstawy sądzić, że odnajdzie tu miłość. Zamiast tego dowiaduje się jednak, że Raoden nie żyje, a jej przypadł tytuł wdowy po nim… Jak potoczą się dalsze losy bohaterki?

Bez wątpienia Elantris to świetna propozycja dla wszystkich miłośników fantasy. A o niezwykłości powieści świadczyć zaś może fakt, iż pierwszy nakład rozszedł się w mgnieniu oka. Serdecznie polecamy! Książkę znajdziecie tutaj.