Ethan Hawke wydaje książkę

Ethan Hawke szerszej publiczności stał się znany za sprawą roli w Stowarzyszeniu umarłych poetów, choć swoich sił w tej branży próbował znacznie wcześniej. Od tego momentu jego kariera nabrała tempa, a on pojawiał się w kolejnych głośnych i docenianych produkcjach. Obecnie świeci triumfy nie tylko, jako aktor, ale także reżyser i scenarzysta filmowy. A już niebawem do listy osiągnięć będzie mógł dorzucić również pisarstwo. Tak, tak! Ethan Hawke wydaje książkę. Kolejną! Bo jeśli ktoś śledzi jego losy, wie, że pierwszą powieść aktor opublikował w 1996 roku. A łącznie z nią do tej pory na rynku pojawiły się trzy jego tytuły: The Hottest State, Ash Wednesday oraz Rules for a Knight.

Ethan Hawke wydaje książkę

Jak to jest, że aktor nagle decyduje się wydać książkę? A co z pisarzem, który porzuca prozę na rzecz uczestnictwa w produkcji filmowej? Nie jest tajemnicą, że opinia publiczna nie przepada za takimi transferami. Co jednak na ten temat sądzi Hawke?

Ethan Hawke wydaje książkę

Oto co sam zainteresowany mówił niegdyś o takich zmianach:

Od samego początku czułem, że cała sztuka to jedno. Nie wiem, dlaczego wszystko musiało stać się takie wyspecjalizowane. Aktorzy cały czas piszą filmy – ale spróbuj napisać prozę i jesteś dupkiem. Każdy chce spróbować nowych rzeczy lub prawie każdy.

I trudno się z tym nie zgodzić. W końcu artystyczna dusza wyraża się w różny sposób. Dlaczego więc aktor miałby nie spełniać się w roli pisarza i na odwrót?

Najnowsza książka aktora nosi tytuł A Bright Ray of Darkness a jej premiera w Stanach Zjednoczonych przewidywana jest na 2 lutego 2021 roku. Jej głównym bohaterem jest mężczyzna, który zmaga się z rozpadem małżeństwa. Chociaż sytuacja zdaje się beznadziejna, on wciąż liczy na to, że uda się mu poskładać relacje z żoną. Ze swoimi problemami radzi sobie za pomocą dwóch rzeczy: whiskey i seksu. Jednak prawdziwym wybawieniem okazuje się teatr. Los stawia przed nim szansę debiutu na Broadwayu. I to pod kierunkiem znakomitego reżysera.

Jestem ciekawa, czy gdyby książki aktora pojawiły się w polskim przekładzie, sięgnęlibyście po nie?

Zerknijcie też na hity miesiąca, tam absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie!