Ekranizacje i adaptacje

Film Piąta fala Ricka Yanceya już w Polsce

piąta fala

Kolejny, porywający bestseller doczekał się ekranizacji! Chodzi o powieść Ricka Yanceya Piąta fala. Film do polskich kin trafił dokładnie 15 kwietnia bieżącego roku, a w roli głównej ujrzymy Chloë Grace Moretz. Na wielbicieli książkowej wersji czeka również wznowiona seria ubrana w filmową okładkę.

Producentem filmu został Tobey Maguire a współproducentem Graham King. Oboje uważają, że Piąta fala to niezwykle emocjonujący film, pełen mrożących krew w żyłach akcji oraz historia o tym, co w życiu człowieka jest naprawdę ważne. Realne zagrożenia i lęki uderzają wprost w odbiorcę i zmuszają do refleksji, ukazując obawy współczesnych mieszkańców Ziemi.

Reżyserią zajął się J. Blakeson, który na swoim koncie ma już film wzbudzający spore zainteresowanie i zamieszanie na festiwalach, Uprowadzona Alice Creed. Obok głównej bohaterki, którą zagra Chloë Grace Moretz, zobaczymy również: Nicka Robinsona, Rona Livingstone, Alexa Roe, Marie Bello i Lieva Schreibera. Natomiast scenariusz do filmu napisali: Susannah Grant, Akiva Goldsman i Jeff Pinker.

Piąta fala to historia o inwazji kosmitów na Ziemię, którzy już cztery razy nawiedzili zieloną planetę, czyniąc pogrom wśród jej mieszkańców. Większość obszarów zostało zniszczonych, a ludność w strachu oczekuje na ostateczne rozstrzygnięcie. Polegać mogą jedynie na sobie, bowiem każdy może okazać się delegatem obcych. Główna bohaterka stanie przed trudnym wyborem: zaufać obcemu mężczyźnie, dzięki któremu będzie miała szansę odnaleźć i ochronić młodszego brata, czy samej podjąć się poszukiwań ryzykując zdrowiem i życiem poszukiwanego.

Powieść Ricka Yanceya na listę bestsellerów New York Times’a trafiła w roku 2013 i utrzymała się tam ponad 20 tygodni.

Warto jeszcze dodać, że na film przeznaczono 38 milionów dolarów, a do tej pory zarobiono na nim aż 107 milionów. Od 15 kwietnia możecie przekonać się na własne oczy, czy Piąta fala zachwyci również i was. Wybierzecie się?