Firefly Lane na Netflix

Książki Kristin Hannah są niezwykle popularne na całym świecie. W błyskawicznym tempie osiągają status bestsellerów. Ponadto nazwisko autorki to już dobra marka, która zwiastuje przejmującą i poruszającą powieść. W związku z tym trudno się dziwić, że jej książkami zainteresował się także przemysł filmowy. Fani pisarki mają więc niemało powodów do zadowolenia. Ponieważ jakiś czas temu świat obiegła informacja, że książka Słowik zostanie przeniesiona na ekrany. Tymczasem bliższa światowej premiery jest inna produkcja, oparta oczywiście na prozie Hannah. Mowa tu o książce pt. Firefly Lane, której adaptacja przybierze formę miniserialu, dostępnego na platformie Netflix.

Firefly Lane na Netflix

Firefly Lane na Netflix – co wiemy o produkcji?

W skład pierwszego sezonu wchodzić ma 10 odcinków, a za reżyserię odpowiedzialna jest Maggie Friedman. Na małych ekranach widzowie zobaczą Ali Skovbye oraz Roan Curtis, które zagrają młodsze wersje głównych bohaterek. Poza tym to Katherine Heigl wcieli się w rolę Tully, a Sarah Chalke wystąpi jako Kate. Obok nich pojawią się m.in.: Ben Lawson, Yael Yurman, Jon Ecker czy Brandon Jay McLaren. Premiera serialu zaplanowana jest na 3 lutego 2021 roku, więc już całkiem niedługo!

Zanim jednak usiądziecie przed TV, proponuje zapoznać się z powieścią, na której została oparta ta produkcja. W końcu jak na prawdziwego miłośnika literatury przystało, należy zachować tu właściwą kolejność – najpierw książka, później film czy serial! A dobra wiadomość jest taka, że książka pojawi się u nas już 13 stycznia 2021 roku, więc nieco wcześniej, niż ekranizacja.

O czym jest ta historia? Dwie dziewczyny, różniące się od siebie jak ogień i woda, połączyła niezwykła więź. To sprawi, że staną się nierozłącznymi przyjaciółkami, a ich więź przetrwa aż 30 lat. Wspólnie przeżywają wzloty i upadki, leczą złamane serca i cieszą się małymi radościami. Przetrwały nawet miłosny trójkąt. Jedna z nich stała się sławna i bogata, druga zaś wybrała małżeństwo i macierzyństwo. Ich przyjaźń trwała jednak nadal niezachwiana. A chociaż przez dekady ich więź zdawała się nierozerwalna, przyszedł w końcu czas ostatecznej próby.

Jestem ciekawa, czy sięgniecie po tę książkę, a także, czy macie zamiar obejrzeć Firefly Lane na Netflix.