Naturalnie dla zdrowia poleca taniaksiazka.pl

Naturalnie dla zdrowia to moje pierwsze spotkanie z panią Agnieszką Cegielską, propagatorką zdrowego stylu życia, autorką kilku poczytnych książek o życiu w zgodzie z naturą. Uzbrojona w kubek herbaty opowiem Wam o tym spotkaniu poniżej.

Naturalnie dla zdrowia poleca taniaksiazka.pl

Naturalnie dla zdrowia – parę słów o książce

Najkrócej rzecz ujmując – książka to zbiór wywiadów z ludźmi, którzy wspomagają nas w walce o zdrowie. O niektórych profesjach czy sposobach dowiedziałam się właśnie stąd. Czy wiecie, co to jest osteopatia lub masaż brzucha? Czytamy tu rady dotyczące diety, psychoterapii. Agnieszka Cegielska przeprowadziła wywiad również z homeopatą i onkologiem. Owszem, trochę miałam obawy przed sięgnięciem po tę pozycję, bo myślałam, że może pełna będzie jakichś szarlatańskich porad. Ale przyznam, że moje obawy były daremne! Bez wątpienia rozmówcy pani Agnieszki są wykształconymi ludźmi, z pasją, jaką jest niesienie pomocy w drodze o zdrowie. Wydawać by się mogło, że ta droga jest często wyboista i pełna zakrętów, ale tacy ludzie potrafią pokazać, którędy iść. Podrzucają pewne wskazówki, złote myśli. Moją ulubioną są słowa prof. dr hab. Iwony Wawer:

Otaczaj się dobrymi ludźmi i roślinami. Jestem wspaniała. Radzę sobie ze wszystkim, a nawet jak coś mi nie wychodzi, to co? To nic!

Naturalnie dla zdrowia – recenzja książki

Agnieszka Cegielska osobiście zna swoich rozmówców, korzysta z ich usług, toteż przeprowadzane z nimi rozmowy są bardzo przyjacielskie, pełne ciepła i anegdot. Autorka na przykład wspomina lęk przed pierwszym spotkaniem z pijawkami, gdy zapytała pewnego pana w poczekalni, czy to boli. Pan z poważną miną odpowiedział, że natura nie boli. Przed każdym wywiadem autorka pisze parę słów o tym, czym zajmuje się człowiek, z którym rozmawia. Z pewnością dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, poza wspomnianą wyżej osteopatią czy hiduroterapią.

Osobiście uważam, że książka jest również bardzo ładnie wydana. Twarda oprawa, szycie, wiele zdjęć i bezbłędna forma wywiadów składa się na idealny pomysł na prezent dla miłośnika zdrowego stylu życia. Kto wie, być może wśród Waszych noworocznych postanowień znajdzie się wizyta u specjalisty z książki?

A ja tak sobie myślę, że to nie moje ostatnie spotkanie z książkami Agnieszki Cegielskiej. 😉 Może macie je już za sobą i podzielicie się wrażeniami?

Książkę znajdziecie tutaj.

Moja ocena
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 9/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 9/10
 • 9/10
  Czy książka nadaje się na prezent? - 9/10
8.8/10

Fragment recenzji

Najkrócej rzecz ujmując – książka to zbiór wywiadów z ludźmi, którzy wspomagają nas w walce o zdrowie. Autorka osobiście zna swoich rozmówców, korzysta z ich usług, toteż przeprowadzane z nimi rozmowy są bardzo przyjacielskie, pełne ciepła. Czuję, że to nie moje ostatnie spotkanie z książkami Agnieszki Cegielskiej 😉