Czytelnia

Fragment: Żony astronautów – Lily Koppel

Żony astronautów - Lily Koppel

W tym tygodniu (4 marca 2014) nakładem Wydawnictwa Znak do sprzedaży trafiła książka „Żony astronautów” Lily Koppel. Jeśli ktoś planuje zakup, w ramach wstępnego rozeznania, udostępniamy fragment wspomnianej książki.

Zapraszamy do zapoznania się z książką i jej fragmentem.

Żony astronautów - Lily Koppel  Żony astronautów – Lily Koppel

Za każdym mężczyzną, który poleciał w kosmos, stała kobieta, która bała się o jego życie. Poznajcie historię żon astronautów.

Żony astronautów – zwykłe gospodynie domowe – niespodziewanie znalazły się na świeczniku, a ich życie zostało wywrócone do góry nogami. Miały być wzorem dla Amerykanek, idealnymi żonami i matkami, za którymi paparazzi chodzili krok w krok. Przed kamerami telewizyjnymi, spokojne i opanowane, oglądały, jak ich mężów wystrzeliwano w przestrzeń kosmiczną, bez gwarancji powrotu.

Bycie żoną astronauty oznaczało perfekcyjny uśmiech na sesjach zdjęciowych i nienaganny strój podczas podwieczorków z Jackie Kennedy, udział w wielkich galach i status gwiazdy.

Jednak przede wszystkim bycie żoną zdobywcy kosmosu oznaczało samotność i lęk. Tylko inne kobiety, które znalazły się w podobnej sytuacji, wiedziały, jaki to los. Kobieca przyjaźń, solidarność i bliskość przybrały postać klubu żon astronautów.

Fragment książki: